Bir çift araştırmacıya göre, Samsung’un bu yılki Galaxy S23 serisi için yaptığı yükseltmeler arasında daha yüksek çözünürlüklü kamera sensörleri ve iyileştirilmiş düşük ışık fotoğrafçılığı yer alıyor. Tanıtım römorklar Samsung Çin tarafından gönderildi. Yeni telefonların üç hafta içinde 1 Şubat’ta Samsung’un pandeminin başlamasından bu yana ilk yüz yüze akıllı telefon etkinliğinde resmen duyurulması bekleniyor.

Her iki teaser da Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus’ta görülecek olan ana, ultra geniş ve telefoto kameraları temsil etmesi muhtemel üçlü kamera merceğini gösteriyor (söylentiler, S23 Ultra’nın ek bir periskop merceğine sahip olacağını gösteriyor). Bir fragman, “size wooow dedirten megapiksellerle” “vay canına layık bir çözünürlüğün geldiğini” söylüyor. İkincisi, “ay ışığı için yapılmış” kameralarla “çarpıcı gece fotoğrafları geliyor” diyor.

Aralarında, teaser’lar bu yılki telefonlar için söylentilere göre sıralanıyor. En üst seviye Galaxy S23 Ultra’nın ana kamera sensörünün 200 megapiksel çözünürlüğe yükseltildiğini göreceği bildiriliyor. Bu sensör, ayrıntılardaki iyileştirmelerin yanı sıra, 16 piksele kadar gelen ışığı son görüntüdeki her pikselde birleştirerek daha iyi düşük ışık performansı sağlamalıdır. Eski meslektaşım Sam Byford, 2020’de bu yüksek çözünürlüklü sensörlerin sağlayabileceği iyileştirme türleri hakkında güzel bir açıklama yazdı (gerçi o sırada 200 megapiksel sensörler yerine 108 megapiksel sensörlerden bahsediyordu).

Galaxy S23 serisinin Qualcomm’un Kuzey Amerika’daki en yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2 tarafından desteklenmesi bekleniyor. Tasarım açısından, Galaxy S23 ve S23 Plus, sızan görüntülere inanılırsa, geçen yılki cihazlarda görülen kamera tümseklerini ortadan kaldırabilir. Bu arada S23 Ultra muhtemelen görünüş olarak benzer olmak Samsung’un üretimden kaldırılan Note akıllı telefonlarını anımsatan köşeli kenarlarıyla geçen yılki Ultra’ya.

Son olarak, S23 Ultra’nın geleceğine dair belirsiz söylentiler var. çok daha parlak bir ekrana sahip olabilir önceki sürümlerden daha Bu raporda çok fazla payımız yoktu ama daha geçen hafta Samsung Display yeni bir OLED ekranı gösterdi 2.000 nit’i aşan bir tepe parlaklığı ile. İlk çıkışını Samsung Electronics’in 2023 amiral gemisinde görüp görmeyeceğini merak etmekten kendimizi alamıyoruz.genel-2