Greaves Cotton, şehir içi taşıtlar için yüksek hızlı elektrikli scooterlara ve son mil teslimatları için elektrikli kargo araçlarına daha büyük bir baskı yapmayı planlıyor, başkan yardımcısı Reuters’e söyledi.

Şirket, Çarşamba günü ülkenin iki yılda bir düzenlenen otomobil fuarında Ampere markası altında üç yeni e-scooter ve üç yeni üç tekerlekli kargo ve yolcu aracı da dahil olmak üzere altı yeni ürünü sergiledi.

Nagesh Basavanhalli, gösteriden önce verdiği bir röportajda, en yeni scooterların saatte 75 km ve üzeri azami hızlara, daha iyi performansa ve bir tam şarjla 100’den fazla km’lik bir menzile sahip olacağını söyledi.

“Her yıl üç ila beş kat büyüyoruz ve ürünlerin ortaya çıkmasıyla hem iki hem de üç tekerlekli araçlarda büyüme ve ivme devam etmeli” dedi.

Hindistan’ın elektrikli iki tekerlekli araç endüstrisi, hükümetin sübvansiyonlar sunması, iddialı kısa vadeli elektrikli araç satış hedefleri belirlemesi ve sektördeki yatırımların yanı sıra tedarikçileri çekmesiyle ana akımdan faydalandı.

Bir endüstri kuruluşu olan Elektrikli Araç Üreticileri Derneği’nin verilerine göre, Greaves’in Ampere markası Hindistan’ın elektrikli iki tekerlekli araç pazarında yüzde 13’lük bir paya sahip ve 2023 mali yılında şimdiye kadar 66.000’den fazla araç sattı.

Basavanhalli, şirketin scooter’larına daha fazla özellik ekledikçe ve performansını artırdıkça yeni lansmanlarıyla fiyat merdivenini yukarı taşımayı planladığını belirterek, ortalama satış fiyatının neredeyse Rs’ye sıçradığını sözlerine ekledi. Rs’den 1.00.000. Son 30 ayda 40.000 rupi.

Gelirinin yüzde 90’ından fazlası iki tekerlekli araçlardan geliyor. Basavanhalli, üç tekerlekli kargo araçlarının ve insan taşıma araçlarının satışlarını artırdığı için önümüzdeki 12 ayda bunun yüzde 80’e düşmesini bekliyor.

© Thomson Reuters 2023


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

CES 2023 merkezimizde Gadgets 360 ile ilgili Tüketici Elektroniği Şovundan en son haberleri alın.

Altın Küre Kazananlar 2023: RRR’den The Fabelmans’a Tam Liste

Günün öne çıkan videosu

CES 2023: Sony’den İlginç Duyurulargenel-8