Artık herhangi bir güvenlik güncellemesi almayan 13 yıllık işletim sistemi Windows 7 için bir tane verin. Bununla birlikte, Microsoft güvenlik bilincine sahip kullanıcılar için büyük bir veda hediyesi bırakmış gibi görünüyor.

Windows 7, teknik olarak 14 Ocak 2020’de çizginin sonuna ulaştı, ancak kurumsal ve eğitimdekiler, Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmelerini bugün alabilirler. Görünüşe göre çoğu insan için yükseltme zamanı geldi – ancak yapmayanlar için Neowin, Microsoft’un eski işletim sistemine UEFI ve Güvenli Önyükleme eklediğini bildirdi.

Güvenli Önyükleme (yeni sekmede açılır) önyükleme sırasında kullanılan tüm yazılım ve sabit yazılım sürücülerinin OEM ve üretici tarafından uygun şekilde imzalanıp imzalanmadığını kontrol etmek için PC sabit yazılımını kullanır. Bunun gibi bir özelliğin işletim sisteminde görünmesi için oldukça geç, ancak Windows 10 veya 11’e güncelleme yapmayı reddeden kuruluşlar için iyi bir son nefes olabilir.

Neowin özelliği ilk olarak Çince dilinde gördü CSDN forumları. Bazı kişiler UEFI ve Güvenli Önyüklemeyi etkinleştirirken bazı sorunlar yaşadı ve görünüşe göre güncellenmesi gereken bazı ekran sürücüleri nedeniyle başlangıç ​​logosunda takılıp kaldılar.genel-21