Meta, platformlarındaki reklamverenlerin 18 yaşın altındaki kullanıcıları nasıl hedeflediğini daha da kısıtlıyor. ilan edildi bugün.

Gelecek aydan itibaren şirket, reklamverenlerin Facebook ve Instagram’da çocukları cinsiyete göre hedefleme özelliğini kaldırıyor, ancak yine de yaş ve konumlarını kullanabilecekler. 2021’de Meta, genç kullanıcıların ilgi alanlarına ve faaliyetlerine dayalı reklam hedeflemeyi geri aldı. veri hazinesi şirket internet etkinliğiniz hakkında bilgi toplar. Bu en son sıkılaştırma kurallarıyla birlikte, reklamverenler artık gençleri, takip ettikleri ve beğendikleri Instagram ve Facebook sayfaları gibi uygulama içi etkileşime dayalı olarak hedefleyemeyecek.

Mart ayından itibaren, gençler ne tür reklamlar göreceklerini (bir şekilde) kontrol etmek için daha fazla araca sahip olacak. Altında Reklam Tercihleri hakkında daha az reklam görmek istedikleri konuları seçebilecekler, ancak belirli ürün veya hizmetlerle ilgili reklamları tamamen kapatmanın bir yolu olmadığını belirtmekte fayda var. Konular, makyaj veya ünlüler gibi geniş ilgi alanlarının yanı sıra “kendini sevme” veya “macera” (görünüşe göre benimkilerden ikisi) gibi daha belirsiz kategorileri içeriyor.

Sosyal medya şirketlerinin çocuk ve genç kullanıcıları nasıl ele aldığı uzun zamandır tartışmalı bir konu olmuştur ve çoğu zaman platformlar, sorunlar gün ışığına çıktığında proaktif olmaktan çok tepkisel hale gelir. Örneğin, TikTok’ta kilo vermek için kullanılan ilaçları tanıtan gönderiler genç kullanıcılara ulaştı. Eczacılık Dergisi. Şirkete işaretlenen gönderilerden bazıları sonunda kaldırıldı.

Meta, bugün duyurulan ek reklamcılık kısıtlamalarının “gençlerin çevrimiçi verilerinin reklamcılık için nasıl kullanılacağına karar verme konusunda yetişkinler kadar donanımlı olmadığını” hesaba kattığını söylüyor. Ancak Meta, çocuklara yönelik reklamları askıya almıyor: Şirket, yaşa uygun ve yere özel reklamlar sunmak için yaş ve yer hedeflemenin gerekli olduğunu söylüyor.genel-2