Madden NFL 23’teki touchdown kutlamalarından biri, bir oyuncunun gol attıktan sonra yere düştüğünü ve ardından bir takım arkadaşının onu son bölgede canlandırmak için sahte CPR uyguladığını görüyor. Bu sekansın, Buffalo Bills güvenliğinden sonra yakında oyundan kaldırılacağı bildiriliyor. Damar Hamlin, hayatını kurtarmak için futbol sahasında gerçek CPR’ye ihtiyaç duydu.

CBS Sporları bir EA Sports sözcüsüyle temasa geçildi: “EA Sports, önümüzdeki günlerde yapılacak bir güncellemeyle kutlamayı Madden NFL 23’ten kaldırmak için adımlar atıyor.”

Şimdi oynuyor: Madden NFL 23 Video İncelemesi

Hamlin, 2 Ocak’ta Pazartesi Gecesi Futbolunun ilk çeyreğinde kalp krizi geçirdi. Cincinnati Bengals geniş bir alıcıyla mücadele ettikten sonra, Hamlin ayağa kalktıktan sonra geriye düştü. Tıp uzmanları, CPR gerçekleştirmek ve otomatik bir harici defibrilatör kullanmak için sahaya koştu. Bir ambulans nihayet onu Cincinnati Üniversitesi Tıp Merkezi’ne götürene kadar yaklaşık 30 dakika sahada kaldı.

Tıp uzmanlarının hızlı müdahalesi, Hamlin’in Cincinnati hastanesinden ayrılıp iyileşmesine devam etmek için bir Buffalo merkezine dönmesine yol açtı. Nörolojik olarak sağlam ve ailesi, arkadaşları ve takım arkadaşları ile iletişim kuruyor.

Korkunç olaydan sonra insanlar Hamlin’e desteklerini ve sevgilerini bağışta bulunarak gösterdiler. onun GoFundMe oyuncak arabası8,7 milyon doların üzerinde para topladı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1