2022, Xbox hayranları için yalnızca sürümler açısından değil, Microsoft ve geliştiricilerinden gelen güncellemeler açısından da biraz kısır bir yıldı. Görünüşe göre 2023 daha iyi bir notla başlıyor olabilir. Bu yılın başlarında yeni bir Xbox vitrini görebileceğimize dair söylentiler ortalıkta dolaşıyor ve Xbox pazarlama patronu Aaron Greenberg kendi alayını yapmak için devreye girdi.

Bu arada, Microsoft bilgilerini sızdırma konusunda uzun bir geçmişe sahip olan Windows Central’dan Jez Corden, potansiyel bir Ocak ayı Xbox vitrini hakkında daha fazla ayrıntı. Corden’a göre şov, Nintendo Direct veya Sony State of Play’e benzer yeni bir format olan “Xbox Developer Direct” (Developer_Direct olarak stilize edilmiş) olacak. Başka bir deyişle, büyük bir patlama şovu beklemeyin, ancak Microsoft, E3 veya The Game Awards gibi büyük şovlar için hepsini saklamak yerine, hayranlarına daha düzenli bir şekilde haber vermeyi hedefliyor.

Per Corden’a göre şov, yeni Forza Motorsport, Arkane’nin açık dünya vampir oyunu Redfall ve Blackbird Interactive’in aksiyon-strateji oyunu Minecraft Legends dahil olmak üzere zaten bildiğimiz bazı gelecek oyunlara odaklanacak. Bu oyunlara “samimi” bir bakış bekleyin, bu nedenle şipşak sinematik fragmanlar yerine gerçek oynanışı sabırsızlıkla bekleyin. Çok heyecanlanmamanız gereken bir şey, Corden’ın dediği gibi, “daha sonra daha büyük bir pazarlama ritmi” için saklanabilecek olan Starfield’a yeni bir bakış.

Tabii ki, Microsoft gerçekten bir şeyi onaylayana kadar bunu biraz kuşkuyla karşılayın. Bununla birlikte, Xbox’ın pazarlamalarında “Doğrudan” yaklaşımı benimsemesi kesinlikle mantıklı olacaktır. Nintendo ve Sony için iyi çalıştı ve Microsoft’un eserlerinde Xbox sahipleri için hiçbir şeye sahip olmadığına dair büyük ölçüde yanlış olan algıyla mücadele etmek için çok şey yapacaktı.

Xbox Developer Direct’in 25 Ocak’ta çıkacağı söyleniyor. Bu söylentilerin yayıldığını varsayarsak, vitrin sırasında ne görmeyi dört gözle bekliyorsunuz?

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twitter

genel-17