Bilgisayar korsanları telekomünikasyon ofis bilgisayarlarına fidye yazılımıyla saldırır

Bilgisayar korsanları Bir yetkili Cuma günü yaptığı açıklamada, Vijayawada’daki İletişim Hesapları Denetleyicisinin (CCA) ofisinde bazı bilgisayar sistemlerini ihlal ederek fidye ödenmesini talep etti. Ofis personeli, sistemlerine saldırıya uğradıklarına dair bir işaretle yüklü fidye yazılımı buldu.

CCA kapsamına giriyor İletişim BölümüHindistan Hükümeti, Vijayawada’da bulunan AP Circle ofisi ile.

CCA K Vinod Kumar, PTI’ye sunucuları güvenli bulunduğundan hiçbir hayati verinin çalınmadığını söyledi.

“Bilgisayar sistemlerinde bulunan temel bilgiler etkilenmiştir ancak ana sunucumuz sağlamdır. Bu konuda genel müdürlüğümüzü uyardık ve ayrıca şikayette bulunduk. Siber Suç Polisi,” dedi Vinod Kumar.

Şehir Siber Suçlar Müfettişi Srinivasa Rao, olayı araştırmaya başladıklarını ancak şu ana kadar bilgisayar korsanlığının kaynağını tespit edemediklerini söyledi.

Müfettiş, “Bilgisayar korsanları sistemlere bir bayrak astıkları için bilgisayar korsanlığı fidye uğruna yapılmış. Ancak şu ana kadar bu konuda başka bir iletişim olmadı” diye ekledi.

BT personeli hemen harekete geçti ve daha fazla ihlali önlemek için düzeltici önlemler almaya başladı.

CCA, AP Circle, tüm hücresel, temel, internet servis sağlayıcıları ve ayrıca spektrum kullanım ücretleri. Aynı zamanda merkezi olmayan lisans sahipleri tarafından sunulan banka garantilerinin korunmasından da sorumludur.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9