Geçen yılın Aralık ayı itibariyle, Roku, ABD’deki en büyük akış platformu olmaya devam ediyor, Kanada ve Meksika – en azından akış saatleri açısından. Ancak daha da etkileyici olanı, küresel düzeyde 70 milyon aktif kullanıcıya sahip olmak – 2021’in 4. çeyreğinde 60,1 milyondan fazla.

2022, yayın akışının resmi olarak kablo hizmetlerini geride bıraktığı yıldı ve Roku’nun uygun fiyatlı ve ulaşılabilir çözümünün kesinlikle bir rolü vardı. Bu yıl bu eğilimin devam etmesinin beklendiği göz önüne alındığında, Roku’nun CEO’su Anthony Wood’un şirketin yeniliğe kendini adadığını belirterek rekor kırması iyi bir şey.

İnovasyondan bahsetmişken, bu duyuru, şirketin iki TV serisini tanıttığı sırada yayınlandı: Roku Select ve Roku Plus. Uygun bir fiyata üst düzey bir deneyim sunmak amacıyla bunları kendileri tasarladılar ve ürettiler.

Bunların hepsi iyi ve güzel, ancak bu rekabete karşı nasıl ölçülüyor? 2023 Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) sırasında Google, kullanıcı sayısında yıldan yıla %35’lik bir artış gördüğünü ve bunların en son Ocak 2022’de bildirilen 110 milyonun üzerinde olduğunu duyurmaktan gurur duydu.

Amazon’un Fire TV stick satışları da en son geçen Ocak ayında bildirilmişti ve daha sonra şimdiden 150 milyonun üzerine ulaşmıştı. Ve unutmayın – bu tekliflerin her ikisi de ücretsiz içerik içerir, mevcut isteğe bağlı içeriğinizi birleştirir ve ekstra seçeneklere sahiptir.

Zengin ürün ve hizmet yelpazesiyle Roku, TV akışının ABD’de norm haline gelmesine yardımcı olmayı planlıyor. eMarketer’ın 2023’ün sonuna kadar ABD nüfusunun yarısının kablolu TV’yi geçmiş olacağını tahmin ettiğine göre, tam da bu yöne doğru gidiyor gibi görünüyor.telefon-1