En son Overwatch 2 yama notları, sezon ortası güncellemesinin bir parçası olarak bir dizi buff’ı tanıtıyor ve birkaç güçsüz kahramana çok ihtiyaç duyulan bir destek sağlıyor. Bunlar, Blizzard FPS oyunu için özel bir etkinlik modunda birkaç karaktere tanrısal tasarımlarına uyması için yeni tematik güçler veren Battle for Olympus’ta Overwatch 2 tanrı yeteneklerinin ortaya çıkmasıyla birlikte geldi.

Oyun direktörü Aaron Keller, ağır Doomfist nerfleri ve yumuşak bir Roadhog yeniden işleme vaadi dahil olmak üzere, denge yamasının “her zamankinden biraz daha hafif olduğunu, çünkü planlanan değişikliklerinin bir kısmının Aralık ortası yamasına çekildiğini” belirtiyor. Brig’in kalkanında küçük ama dikkate değer bir sağlık artışı, Zarya’nın yüklü enerjisi için iyileştirilmiş enerji tutuşu ve Moira’nın Biyotik Küresinin hasar verdiğinde bir miktar Biyotik Enerji geri kazanmasına olanak tanıyan bir ince ayar var, bu da onun iyileştirme kaynaklarının dolu kalmasına yardımcı olacaktır.

Ancak en büyük kazanan Junker Queen. Yaralardan pasif can çalması, etkilenen bir düşman ölürse artık kalan hasarı iyileştirerek ona biraz daha dayanıklılık sağlıyor. Ek olarak, fırlattığı Jagged Blade’in doğrudan inişinden kaynaklanan darbe hasarının bir kısmı artık bıçak geri çağırma ve hızlı yakın dövüşünden kaynaklanan yaralarla birlikte bir yara olarak uygulanıyor. Son olarak, Katliam baltası artık vurulan her düşman için iki saniyelik bekleme süresinde azalma alıyor.

Tüm bu değişiklikler, karın konusunda yetenekli Aussie tankının kavgalarda sağlığını korumasına yardımcı olacak – Carnage’ı ayrıca yaralar da uyguluyor, bu nedenle aynı anda birkaç kişiye vurmak ve daha da hızlı geri almak, gerçekten dolu kalmasına yardımcı olacaktır. Pasifi kısa bir süre önce güçlendirildi ve yaralardan kendi kendini iyileştirmeyi verilen hasarın %125’ine yükseltti, bu nedenle yeni güncellemeyle biraz daha hayatta kalınabilir hale geldiğini görmeyi bekleyin.

Şu anda oldukça baskın görünen Roadhog, Orisa ve Ramattra gibilerin yanında lekelenmesine yardımcı olmak için bunun yeterli olup olmayacağı henüz görülmedi. Keller ayrıca ekler Baş kahraman tasarımcısı Alec Dawson’ın önerdiği, tek atımlık kabiliyetine yönelik bir zayıflamaya odaklanacağını öne sürdüğü planlanan ilk Roadhog değişikliklerinin şu anda “Ocak ortasından sonuna kadar yapılması planlanıyor”.

Overwatch 2 yama notları – 5 Ocak

Genel Güncellemeler

 • Geçmiş sekmesinde tamamlanan maçlar için Oyun Raporları, oturumlar boyunca kalıcı olacak ve her oturum yerine yamalar arasında sıfırlanacak.
 • Competitive Capture the Flag’in 2023 sezonu 10 Ocak’ta başlıyor ve Rekabetçi Oyun menüsünde bulunabilir.
 • Rekabetçi Oyun yükleme ekranı güncellendi.

Junker Queen (parlatılmış)

 • Adrenalin Koşusu (pasif): Artık üzerinde yaralar olan bir düşman öldüğünde kalan yara hasarı kadar iyileştiriyor.
 • katliam: Etkilediği her düşman için bekleme süresi artık 2 saniye azalıyor.
 • Pürüzlü Bıçak: Fırlatılan çarpma hasarı 80’den 50’ye düşürüldü.
 • Pürüzlü Bıçak: Fırlatılan doğrudan etkiler artık sıkışan hedefe 30 hasarlık bir yara ekliyor. Hızlı Yakın Dövüş veya geri dönen Jagged Blade darbelerinin neden olduğu yaralarla yığınlar.

Zarya (parlatılmış)

 • Enerji dejenerasyonu saniyede 2,2’den 2’ye düşürüldü.
 • Enerji kazanıldıktan sonra enerji dejenerasyonunun başlamasından önceki gecikme 1 saniyeden 2 saniyeye çıkarıldı.

Brigitte (parlatılmış)

 • Bariyer Kalkanı: Sağlık 250’den 300’e yükseltildi.

Moira (parlatılmış)

 • Biyotik Küre: Biotic Orb ile hasar vermek artık az miktarda Biotic Energy geri kazandırıyor.

Hata düzeltmelerinin tam listesi de dahil olmak üzere genişletilmiş yama notları için tam yazı Blizzard forumlarında.

Bu değişiklikler, şu anda çok oyunculu oyunda kullanılacak en iyi karakterleri bulacağınız Overwatch 2 seviye listemizde değişiklikler anlamına gelebilir. Ayrıca, en yüksek performansı sağlamak için en iyi Overwatch 2 ayarlarına yönelik kapsamlı bir rehberimiz ve kahraman nişancı oyununda yolunuzu bulmaya devam ediyorsanız, tüm Overwatch 2 haritaları ve oyun modlarının açıklamaları var.

oyun-2