Steam’de lanse edileli neredeyse bir ay oldu ve Dwarf Fortress satışları tek kelimeyle iyi oldu. Geliştirici Bay 12 Games’in son raporuna göre, karmaşık koloni yönetimi oyununun ücretli sürümü Aralık ayında yaklaşık yarım milyon kopya sattı – hala mevcut olan 20 yıllık bir oyun için oldukça şaşırtıcı bir başarı (grafiksiz sürümünde). formu) ücretsiz.

Tarn Adams, “Lansman harika geçti,” diye yazıyor en son baskısında. Bay 12 Oyun Raporu, şirketin toplanan bağışlarını bildiren aylık bir forum gönderisi. “Her şeyin Valve ve Kitfox aracılığıyla işlendiği Şubat ortasına kadar tüm belirli sayılara sahip olmayacağız, ancak oyun Aralık ayında neredeyse yarım milyon kopya sattı, bu harika.”

Başarı, varlığının çoğu boyunca yalnızca iki Adams kardeşten oluşan Bay 12’nin, Dwarf Fortress için hata düzeltmeleri ve yaşam kalitesi iyileştirmelerine yardımcı olması için yeni bir programcı tutmasına izin verdi. Bu kişi Ocak ayında bir ara başlamalı ve Tarn Adams, yeni özellikler üzerinde çalışmak için daha fazla zaman harcaması için onu serbest bırakacağını yazıyor.

Dwarf Fortress’e bir sonraki büyük eklemenin arena modu olacağını ve bu mod hazır olduğunda, oyuncuların Cüce Kalesi’ni kendi lanetli kalelerinin kalıntılarını keşfettikleri roguelike bir oyuna dönüştürmelerini sağlayacak olan macera modu üzerinde çalışmaya başlayacağını söylüyor. .

Dwarf Fortress’in Steam’deki büyük başarısına rağmen, kardeşlerin mali ödülleri toplamaları için hala bir ayları var. Bu, hayran katkılarının hala önemli olduğu anlamına gelir.

Zach Adams, “Bizi doğrudan destekleyin ve ölçülebilir bir fark yaratabilirsiniz” diye yazıyor. “Geçen ayı atlatmak için kahve parasına ihtiyacımız var. Bu kadar! Kazandık… ve bu senin hatan!”

Geleneksel Cüce Kalesi sloganı, belki bir güncelleme gerektirebilir: “Kaybetmek eğlencelidir, ancak kazanmak – bu da eğlencelidir.”oyun-2