Tesla, 2024'te 25 bin dolarlık Model 2 arabasını tanıtabilir

Elon Musk’a ait elektrikli araç şirketi tesla medyanın bildirdiğine göre, 25.000 $ ‘lık Model 2 arabasını 2024’te piyasaya sürmesi bekleniyor.

Loup Ventures’taki TSLA analistleri, Model 2’nin 2024’te piyasaya sürüleceğini tahmin ediyor, raporlar Teslarati.

Loup Ventures, 2022 Predictions mektubunda “Tesla, Model 2’yi duyurmak için 2024’e kadar bekleyecek” dedi.

“Şirket daha düşük fiyatı duyurursa[d] Araba çok erken olursa, daha geniş bir otomobil durgunluğu olması muhtemel olan dönemde kapasiteyi artırırken Model 3’ün satışlarını yavaşlatma riskini alıyorlar” dedi.

Ayrıca rapora göre Tesla’nın Model 2 önizlemesinin 2024’ün başlarında çıkması ve üretimin 2025’in ortalarında başlaması bekleniyor.

Ek olarak, Model 2 muhtemelen ya kompakt bir araba ya da popüler bir tasarım olan yarı kompakt bir araç olacak. Avrupa ve Asya, diye ekledi rapor.

Bu arada Tesla, yaklaşan lansmanını da duyurdu. Model S ve Model X içinde Çinfiyatları Cuma günü açıklanacak ve teslimatlar bu yılın ilk yarısında yapılacak.

Otomobil üreticisi, arabaları yenilemek için 2021 yılının Ocak ayında üretimi durdurduğundan, Model S ve Model X’in Çin’e ulaşmadığı bildirildi. elektrek.

Şirketten yapılan açıklamada, “İki performans canavarı, fiyatı 6 Ocak’ta resmi olarak açıklayacak. Teslimatlar 2023’ün ilk yarısında başlayacak.”

FacebooktwitterLinkedin
genel-9