Apple veri merkezi şehir ısıtma planı altı yıl sonra gerçekleşebilir

Elma veri merkezi Medyanın bildirdiğine göre, kasaba ısıtma planı büyük olasılıkla yaklaşık altı yıllık bir bekleyişin ardından gerçekleşecek.

9to5Mac’e göre, 2017’de Apple, o zamanlar yeni olan Danimarka merkezli veri merkezinin çevre dostluğunu artırmak için bir plan yaptı.

Fikir, fazla ısıyı toplamak ve onu yakındaki evleri ısıtmak için kullanmaktı.

Ayrıca Oku

Tim Cook Sundar Pichai, Yeni Yılı barış ve sağlık mesajıyla karşılıyor
Apple'ın gözleri OLED'e geçerken mini LED ekranlara olan talep azaldı

Apple, planı 2017 Çevresel Sorumluluk Raporunda duyurdu.

“Şu anda Danimarka’nın orta Jutland bölgesinde yüzde 100 yenilenebilir enerjiyle çalışan yeni bir veri merkezi inşa ediyoruz. Danimarka’nın en büyük elektrik trafo merkezlerinden birine yakınlığı nedeniyle, veri merkezi genellikle dizelle çalışan yedek jeneratörlere ihtiyaç duymuyor. ve periyodik olarak test edilmesini ve yakıtın yakılmasını gerektirir.”

Tesis, ekipmanlarındaki fazla ısıyı yakalayacak ve toplumdaki evlerin ısınmasına yardımcı olmak için yerel bölgesel ısıtma sistemine iletecek şekilde tasarlandı” diye ekledi.

Veri merkezleri çok fazla enerji tüketir ve çok fazla ısı üretir. Sunucuları ve ilgili ekipmanları soğutma ihtiyacı, yüksek güç tüketiminin nedenlerinden biridir.

Bununla birlikte, bu plan hala uygulanmadı, ancak enerji maliyetlerindeki büyük artışlar karşısında şimdi çok daha fazla ilgi var ve raporda 2023’ün yıl olacağını umuyoruz.

Şunları da izleyin:

FacebooktwitterLinkedin
genel-9