bir habere göre anket İşten çıkarılan teknoloji çalışanları ZipRecruiter tarafından çabuk yeni bir iş bul. İş fırsatları biraz düşerken, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işsiz sayısını çok aşıyor.

Çalışanların %79’u üç aydan kısa sürede iş buluyor

Görünüşlere ve toplu işten çıkarmalara rağmen, Amerika Birleşik Devletleri’nde iş krizi yok. Yeni bir anket, işten çıkarılan teknoloji çalışanlarının çoğunun, aramaya başladıktan hemen sonra iş bulmayı başardığını gösteriyor. Birçok işveren, sıkı bir işgücü piyasasında işe alım yapmaya devam ediyor. Anket sonuçlarına göre, İşçilerin %79’u işten çıkarıldı aramaya başladıktan sonraki üç ay içinde bir iş buldu.

aynı kategoride

Amerika Birleşik Devletleri: Kongre, TikTok’u hükümet cihazlarından ve diğer birçok şeyden yasakladı

Daha da etkileyici, hakkında İşten çıkarılan işçilerin %40’ı bir ay içinde iş buldu aramaya başladıktan sonra. ZipRecruiter Baş Ekonomisti Julia Pollak’ın açıkladığı gibi, “ teknoloji sektöründe yaşanan yaygın işten çıkarmalara, işe alımların dondurulmasına ve maliyet düşürmeye rağmen, bu sektördeki birçok işçi dikkat çekici derecede hızlı bir şekilde iş buluyor. En çok talep edilen becerilere sahip, en çok aranan işçiler olmaya devam ediyorlar “.

Gerçekten de, çoğu teknoloji devi kurumaya karar verdi. Elon Musk’ın yaklaşık 3.750 işten çıkarmayla gelişinden bu yana Twitter için durum bu.Maaş bordrosunun yüzde 50’si işten çıkarıldı). Krizle başa çıkmak için 11.000 kişinin işine son verildiği Meta’da da aynı şey var. Dün Mark Zuckerberg’in grubu için 86.000’den fazla çalışıyorlardı, bugün sadece 75.000. Facebook’un ana şirketi, tarihinin en büyük işten çıkarma dalgasını duyurdu.

Bununla birlikte, ekonomideki birçok açık pozisyon (yaklaşık 10,3 milyon), işsiz Amerikalıların sayısından çok daha fazladır. ZipRecruiter’ın verilerine göre, eğlence ve eğlence, ulaşım ve dağıtım ve imalat dahil olmak üzere diğer sektörlerde çalışan işçiler, ayrıca hızla yeni bir iş buldu. Teknoloji çalışanlarına gelince, işten çıkarılanların yalnızca %5’i iş aramak için altı aydan fazla zaman harcıyor.genel-16