Tencent’in kurucusu ve CEO’su Pony Ma, çalışanlarına zorbalık yapmakla ilgili bir üne sahip değil. Ancak yakın zamanda halka açık bir toplantıda, şirketin yaşadığı zorluklarla ilgili olarak onları suçlamak için 10 dakikalık konuşma süresinden yararlanacaktı. 2022’de 2004’ten bu yana ilk kez cirosu düştü ve son on yılda bir ilk kez işten ayrılmak zorunda kaldı.

Pony Ma kimseyi bağışlamadı

Şirketin tüm sektörleri yerel basına göre yerini aldı. Jimiantarafından aktarılan Bloomberg. Pony Ma, Tencent’in bazı bölgelerinin, hatta Tencent’in hayatta kalmasının tehlikede olduğundan şikayet etti, ” hafta sonları top oynayarak rahatlarsın “. Ayrıca ayrıntılara girmeden grup içindeki yaygın yolsuzluğu da kınadı.

aynı kategoride

Avrupa Birliği kurumsal yeşil aklamaya son vermek istiyor

Bir aktivitenin tatmin edici olmadığı konusunda uyardı” tüm işlem silinebilir “. Genel olarak, grup içinde zaten kabul edilen bütçe kesintilerinin yeterince ileri gitmediğine inanıyor.

Genel müdürün hedeflediği ana faaliyet, uzun yıllardır var olan, logosu Tencent Towers’ı süsleyen ve sonunda karlı çıkan bir bilgi hizmetidir. Genel müdüre göre yeterli değil. Sosyal ağlardan sorumlu çalışanlar, Alibaba ve Huawei tarafından pazar yerlerinden alınacak pahalı hizmetleri çoğalttığı için bulut ByteDance tarafından yenildikleri için eleştirildi. Video oyunları bölümü, daha az sayıda ama daha kaliteli olmaktansa kötü yapılmış oyunları çoğaltmak için fazla müsrif olarak görülüyordu.

Gelir açısından dünyanın en büyük video oyun şirketi olan Tencent, Pekin’in bu alandaki baskısından doğrudan zarar görüyor. Bir yıldan fazla bir süredir, artık yeni başlıklar yayınlamak için lisans almadı. Tüm Çinli teknoloji şirketleri gibi, Tencent de Pekin tarafından uygulanan katı düzenleyici önlemlerden zarar gördü. Gücün verdiği gevşeme belirtilerine rağmen şirket yönetimi, özellikle video oyunlarında bu olgunun devam edeceğine inanıyor.

Pekin baskısı Tencent’e baskı yapıyor

Pony Ma ve yardımcıları, Pekin’in interneti temizleme ve dijital devlerin uygulamalarını temizleme arzusuyla tam bir işbirliği içinde olduklarını gösterdiler. Bu konuşmalar, şirketin refahını etkileyen zorlukları gizlemiyor.

Tencent’in kurucusu, zorlukların ve sert tasarruf önlemlerinin 2023’te devam edeceğini açıklasa da, yine de bir memnuniyet noktasını memnuniyetle karşıladı: kısa videolar. TikTok modelini takip eden Tencent, bu alanda iyi bir ilerleme kaydediyor. Şimdi amaç, özellikle e-ticaret yoluyla bu içerikten para kazanmanın yeni yollarını keşfetmek. Pony Ma ayrıca fintech ve hizmet yazılımlarının büyümeye dönüşte rol oynayacağına inanıyor.genel-16