Akıllı telefon üreticileri, kendi cihazlarını daha ilginç hale getirmek için düzenli olarak teknik yenilikler bulmaya çalışıyor. Ancak zaman zaman fikirlerin başarısız olduğu ortaya çıkıyor. TECHBOOK en büyük beş akıllı telefon arızasını seçti.

Akıllı telefonların var olduğu tüm yıllarda, bazı çılgın gelişmeler gördük. Uzatılabilir kameralar, döndürülebilir ekranlar ve hatta tamamen katlanabilen cihazlar bunlardan sadece birkaçı. Aşağıda size sunduğumuz özelliklerle karşılaştırıldığında, aslında oldukça başarılıydılar. TECHBOOK, en akılda kalıcı beş akıllı telefon fiyaskosunu sunuyor.

Modüler yapı taşlarına sahip akıllı telefonlar

Birçok üretici modüler akıllı telefonlarda şansını denediFotoğraf: “Fairphone”

Google ve LG gibi büyük üreticiler veya kitle fonlaması projesi Fairphone modüler tasarımı denedi: ayrı alanların performansını artırmak ve hizmet ömrünü uzatmak için akıllı telefonun ayrı parçaları esnek bir şekilde değiştirilmelidir. Fikir kulağa hoş ve mantıklı gelse bile LG G5 ve Fairphone gibi ürünler piyasada tutmadı. Google’ın “Project Ara” lansmanını tamamen kaçırdı. Motorola, Moto Mods ile 2016’dan beri benzer bir sistem peşinde koşuyor. Bu genişletme modülleri, akıllı telefonun işlemci gibi temel bileşenlerinin yerini almasa da, daha iyi bir kamera veya pil uzantıları aracılığıyla katma değer sunar. Modlar hala mevcuttur, ancak niş bir ürün olarak kalır – gerçek bir akıllı telefon fiyaskosu.

çift ​​ekran

ZTE Akson M
ZTE Axon M’nin iki ekranı bir akıllı telefon fiyaskosuna dönüştüFotoğraf: ZTE

2017 yılında Çinli şirket ZTE, Axon M ile çift ekranlı bir akıllı telefon ile şansını denedi. Sonuç, akıllı telefon alıcılarını ikna etmedi: İki ekran arasındaki boşluk, cihazı her iki ekranı da dik kullanmaya pek uygun hale getirmiyor. Çift ekran, dış tarafta da sorunlara neden oluyor. Ek ekran, Axom M’yi nispeten kalın ve ağır yapar. Akıllı telefon bir fiyasko oldu. Bu arada teknoloji ilerledi ve ilk katlanır akıllı telefonlar piyasaya çıktı. Bakalım bir noktada bu listeye girecekler mi?

Dahili projektör

Samsung Galaksi Işını
Akıllı telefon flop – projektörlü cep telefonu Samsung Galaxy BeamFotoğraf: Samsung

Akıllı telefon tarihinin merak kabininden bir yenilik, dahili projektördür. Samsung, 2012’de Galaxy Beam ile atılım yaptı. Bu, ucuz taşınabilir projektörlerden zaten bilinen sorunların aynısına sahipti: Çözünürlük çok düşük, parlaklık çok zayıf ve duvardaki resim bir metre bile geniş değil. Ek olarak, işlev pili de kısa sürede boşalttı. Projektörlü akıllı telefon bu nedenle Samsung için bir fiyaskoydu.

Ayrıca okuyun: Jesus-iPhone & Co. – dünyanın en tuhaf akıllı telefonları!

3 boyutlu ekran

HTC Evo 3D
3D ekrana sahip akıllı telefon – HTC Evo 3DFotoğraf: HTC

On yılın başında sinemalarda 3D trendi başladığında, sadece TV ve konsol üreticileri değil, aynı zamanda akıllı telefon endüstrisi de bu kervana katıldı. Ancak bu arada, yutturmaca neredeyse tüm alanlarda düzleşti. Sinemada, oyun konsollarında ve televizyonda 3D artık neredeyse hiç rol oynamıyor. Girişim, akıllı telefon segmentinde de sefil bir şekilde başarısız oldu ve bir fiyasko oldu. HTC Evo 3D ve LG P920 Optimus 3D gibi cihazlar, ek gözlük olmadan 3D efektler sağladı. Ancak, üç boyutlu animasyonlar bir hileden başka bir şey değildi ve cihaz sayısının az olması nedeniyle efektten yararlanan iyi uygulamalar yoktu. Ek olarak, bazı kullanıcılar uzun süreli kullanımda mide bulantısı bildirdi.

kalem

samsung s kalem
Fotoğraf: SamsungFotoğraf: Samsung

Kalemin gerçekten akıllı telefon başarısızlıkları listesine ait olup olmadığı tartışmalıdır, çünkü Samsung bunu Galaxy modellerinde ve ayrıca mevcut Tab S serisinde hala kullanmaktadır. Ancak sokakta veya ofiste akıllı telefonunu kalemle çalıştıran birini gerçekten ne sıklıkla görüyorsunuz? TECHBOOK editör ekibi, en azından uzun bir süredir bunu yapmadı. Kalemlerin katma değeri sınırlıdır ve kullanımı bugüne kadar hala eski moda görünmektedir. 90’ların Palm düzenleyicilerinden sonra, taşınabilir ekranlar için ekran kalemi çağı bitmiş olmalıydı.genel-25