Bill Gates, Elon Musk’ın sosyal ağ Twitter biçimindeki yeni varlığını yönetmek için özellikle sorumlu bir yaklaşım benimsemediğini söyleyerek eleştirmeye karar verdi.Daha spesifik olarak Gates, Musk’ın Twitter’ı yönetmek için sezgisel veya kendiliğinden olarak yorumlanabilecek karar verme yöntemini kullandığını söyledi. Basitçe söylemek gerekirse, Gates’e göre Musk’ın Twitter’ın nasıl daha fazla gelişmesi gerektiğine dair net bir planı ve vizyonu yok.

Bence işler kesinlikle Twitter ile kızışıyor. Geniş bir grup insan tarafından gerçekleştirilen nesnel bir dizi eylem yerine, kendiliğinden bir etkinlik gözlemlersiniz.

Ayrıca Gates, Twitter’ın dijital kutuplaşmayı şiddetlendirdiğini söylüyor ancak ne demek istediğini açıklamadı.

Genel olarak Musk, Twitter’ı oldukça yakın bir zamanda satın aldı, bu nedenle herhangi bir küresel sonuç çıkarmak için henüz çok erken. Ancak yine de, platformdaki durumun gerçekten iyi düşünülmüş bir planın uygulanması gibi görünmediği not edilebilir. Örneğin, Musk her zaman ifade özgürlüğünü savunduğunu söylese de, Twitter kısa süre önce “diğer sosyal platformların ücretsiz tanıtımını yasakladı”.

Bu arada, bunun iki süper milyarder arasındaki ilk koşullu çatışma olmadığını hatırlıyoruz. Bir zamanlar Bill Gates, Elon Musk ile hayırseverliği tartışmak istedi, ancak ikincisi, Gates’in Tesla hisselerindeki kısa pozisyonu nedeniyle bunu reddetti.genel-22