YouTube, yorumlarda ve canlı sohbette spam ve kötüye kullanım tespitini iyileştirmek amacıyla video paylaşım platformunda iyileştirmeler yaptı. Güncelleme, sosyal medya şirketlerinin, platforma maruz kalan kullanıcıların ruh sağlığına zarar verdiğine inanılan spam, taciz ve kötüye kullanımı sınırlayamamaları nedeniyle artan bir incelemeyle karşı karşıya kaldığı bir zamanda geliyor. Şirket, yorumlarda spam ve canlı sohbetlerde botları tespit eden mekanizmalarında bir iyileştirme yaptı. YouTube ayrıca, platformun Topluluk Kurallarını ihlal ettiği tespit edildiğinde kullanıcıları bir uyarı ile bilgilendiren yeni bir özellik de tanıttı.

YouTube yetkilisine göre Destek sayfası, şirket, artık kötü niyetli kullanıcılar tarafından kullanılan gelişmiş istenmeyen e-posta gönderme tekniklerini tespit edecek şekilde donatılmış olan makine öğrenimi modellerinde iyileştirmeler yaptı. YouTube, yalnızca 2022’nin ilk yarısında 1,1 milyar spam yorumu kaldırdığını da doğruladı.

Bu arada, Alphabet’in sahip olduğu video paylaşım platformu, herhangi bir olumsuz etkiyi önlemek için canlı sohbetler sırasında konuşlandırılacak otomatik bot algılama sistemlerini de geliştirdi.

YouTube’un en önemli güncellemesi, yorumların kaldırılması, uyarılar ve zaman aşımları için yeni bir mekanizmanın sunulmasını içeriyor. Yeni özellik, hesaplarından yayınlanan kötü niyetli bir yorumun YouTube’un kurallarını ihlal ettiği tespit edildiğinde kullanıcıları bir uyarı ile bilgilendirecek. Topluluk Rehberleri. YouTube’un destek sayfası gönderisi, tekrarlayan ihlallerin 24 saate kadar yorum yapma yetkisinin geçici olarak askıya alınacağını doğruladı.

Bu araçlar şu anda İngilizce yorum yapan kullanıcılarla sınırlıdır. Ancak YouTube, önümüzdeki aylarda bu yetenekleri diğer dillere de genişletmeyi planlıyor.

Bu arada şirketin resmi TeamYouTube hesabından bir tweet üstesinden gelmek içerik oluşturucular için platformda SD, HD veya 4K video kalitesinde yapılan yüklemelerin tahmini tamamlanma süresini görüntülemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliğin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Platform ayrıca kısa bir süre önce, YouTube’daki sağlık sorunlarıyla ilgili yanlış bilgilendirme içeriğini sınırlamak amacıyla doktorları, hemşireleri ve diğer sağlık profesyonellerini sertifikalandırmaya başlayacağını duyurmuştu.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8