Covid-19 salgını seyahat ve turizmi durma noktasına getirdi, ancak bu sektörler yeniden hız kazandıkça, içlerindeki daha umut verici girişimler de ayak uydurmak için para topluyor. Bugün, adında bir girişim Ahır Rezervasyonları, ödemeleri ve daha fazlasını kapsayan araçlara sahip bulut tabanlı bir otel mülk yönetimi platformu sağlayan – C Serisi bir finansman turunda 185 milyon $ topladığını ve şirkete 865 milyon $’lık bir para sonrası değerleme sağladığını duyurdu.

Kinnevik ve Goldman Sachs Asset Management bünyesindeki Growth Equity işletmesinin ortak liderliğindeki turda ayrıca yeni destekçiler Revaia, Derive Ventures ve Orbit Capital; yanı sıra önceki yatırımcılar Battery Ventures, Notion Capital, Salesforce Ventures, Thayer Ventures ve henQ. Kurucu ve başkan Richard Valtr bir röportajda zammın çoğunlukla az miktarda borçla öz sermaye olduğunu söyledi. Columbia Lake Partners borcu sağlıyor.

Mews, genellikle küçük evlerle veya at ahırlarından yakındaki daha büyük evler için dönüştürülmüş apartman daireleriyle dolu sokaklardır (örneğin, Londra’da). Yine de ironik bir şekilde, Mews’in girişimi o kadar da küçük değil. Covid’in zirveye ulaştığı ve hareket halindeki insanlara uygulanan çeşitli kısıtlamaların ardından seyahatin “geri geldiği” yılda Mews’in gelirleri %174 arttı, bu dönemde brüt ödeme hacmi %227 arttı ve şu anda 2,3 milyar dolara ulaştı. 70 ülkede toplam 3.253 otel müşterisi bulunmaktadır.

Müşterileri arasında, Accor ve Youth Hostel Association dahil olmak üzere beş yıldızlıdan en temel konaklamaya uzanan büyük zincirlerin yanı sıra, her ikisi de rezervasyonları yönetmek için özel araçlar için Mews’e başvuran bir dizi küçük grup ve bağımsız otel işletmecisi bulunmaktadır. , ödemeler, misafir hizmetleri, analizler, otel çalışanları için vardiyaların yanı sıra, bir otelin operasyonlarında kullanıyor olabileceği herhangi bir sayıda diğer uygulamayı (örneğin muhasebe, satış veya CRM yazılımı), konaklama sektörü için biraz Toast veya Shopify gibi, dedi Valtr.

Bu aynı zamanda, bu günlerde şirketi, sakinlere veya ziyaretçilere otel benzeri hizmetler sağlamak isteyen diğer türden mülk yönetimi gruplarıyla çalışmaya yönlendiriyor – Airbnb’nin bugünlerde nasıl yaşadığımız veya yaşamak isteyebileceğimiz üzerindeki etkisi.

“Kendimizi, sektörümüzdeki işletmelerin yürütüldüğü bir platform olarak görüyoruz” dedi. “Hedeflerimizle geniş bir fırça yaklaşımı benimsiyoruz. Ahır sözde oteller ve ağırlama ile ilgilenir, ancak bu, pansiyonlar veya Airbnb’ler veya karma kullanımlı gayrimenkullerdeki insanlara yönelik hizmetler olabilir. Daha uzun vadede, ticari veya konut olarak kabul edilenlerin birleştiğini hissediyoruz. Tüm gayrimenkullerin gittiği yön bu. Pandemi sonrası olan şey, seyahat hayatlarının çoğunu daha fazla zaman geçirmek istediklerini fark edenlerin daha fazla olmasıdır.

Mews en son 2019’da para topladı, kısmen ürün üzerinde çalışmaya ve teknolojisini piyasadaki diğer emlak yönetimi yazılımı oyuncularından farklı kılmak için yeniden yönlendirmek için topladığı 33 milyon dolarlık bir tur. Bunun tesadüfi bir değişim olduğu ortaya çıktı, dedi Valtr: Pandemi vurduğunda, şirket kendi iç dönüşümünde baş aşağı ilerliyordu ve oteller de kendi kapalı kalma sürelerinde daha iyi ve daha yeni sistemlere yatırım yapmak isterken ortaya çıktı. Bu, seyahat ve turizm endüstrisi için neredeyse ölü olan bir dönemde şeker kaplı bir dönüş olabilir, ancak nihayetinde Mews’in son zamanlarda sahip olduğu büyüme, şu anki ivmesinden bahsediyor.

Bu en son finansman, esasen daha fazlası için kullanılacak: daha fazla teknoloji yatırımı ve bazı isteğe bağlı M&A ile birlikte küresel olarak genişleme.

“Richard, [CEO] Kinnevik’in yatırım direktörü Akhil Chainwala yaptığı açıklamada, Matthijs Walle ve daha geniş Mews ekibi, otelcilerin ihtiyaçlarını yakından anlıyor ve bozulmaya hazır bir sektörde modern bir çözüm geliştirmek için ürüne öncelik veren bir yaklaşım benimsedi. Konaklama sektöründe bulut benimseme, daha karmaşık konuk ihtiyaçları ve artan maliyetler nedeniyle hızlanırken, Mews sektörün dijital tesisatını yeniden inşa etmek için en iyi konumda. Portföyümüze dördüncü bir seyahat yatırımını katmaktan heyecan duyuyoruz ve yolculuğunun bir sonraki aşamasında Mews’i desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

Şaşırtıcı olan, Mews’in iş dünyasında bir artış görmesi değil, diğer sektörler için ne kadar zor olduğu ve mevcut yatırım ortamı ve özellikle konaklama endüstrisindeki daralma göz önüne alındığında, yatırımcıların şu anda bunu kolayca desteklemesi.

Goldman Sachs Asset Management bünyesindeki Growth Equity iş biriminde MD Kirk Lepke yaptığı açıklamada, “Bu ortamda büyük bir turu kapatmak, Mews’in muazzam büyümesine ve gelecekteki potansiyeline işaret ediyor,” dedi ve ekledi: “Otel işletmecileri son zamanlarda birçok zorlukla karşılaştı. modernleştirmelerine, konuk deneyimini iyileştirmelerine ve akıllı otomasyon yoluyla verimlilik yaratmalarına yardımcı olmak için Mews gibi bulut tabanlı platformlara olan talebi artırdı. Açık mimarileri ve tamamen entegre ödeme yetenekleriyle Mews’e görev açısından kritik bir çözüm olarak büyük ölçüde güveniliyor.”genel-24