Yakın zamanda Instagram’a giriş yaptıysanız ve gelen kutunuzun görünümüyle kafanız karıştıysa, bunun en son Instagram güncellemesinden kaynaklandığını bilin. Salı günü Instagram, kullanıcıların hikayenizde bir fotoğraf paylaştığınız gibi metinleri ve emojileri başkalarıyla paylaşmasına olanak tanıyan bir paylaşım notları özelliğini kullanıma sundu.

Instagram not paylaşma özelliği ekran görüntüsü

Resim: İnstagram.

Direkt Mesaj (DM) gelen kutusu sayfanızın üst kısmında artık profilleri ve kullanıcıların paylaştığı mesajı gösteren bir başlık var. Kendi mesajınızı eklemek için fotoğrafınıza tıklayın, metni yazın ve gönderin.

Not işlevi, Hikayeleri paylaşmakla aynı modeli kullanır. 60 karakterlik mesajlar profilinizde sadece 24 saat kalır. Kullanıcılar ayrıca, nota tıklayarak ve bir emoji veya mesaj göndererek diğer kişilerin notlarına kolayca tepki verme seçeneğine de sahiptir. Mesajlar, alıcının DM’lerinde görünecektir.

BeReal ile rekabet edin

Bu özelliğin amacı, kullanıcılar arasındaki konuşmaları kolaylaştırmak ve “insanlara kendilerini ifade etmeleri ve birbirleriyle bağlantı kurmaları için rahat ve kendiliğinden bir yol sağlamak”. instagrama göre. Bu, Instagram’ı yalnızca görüntü paylaşmanın ötesinde bir mesajlaşma uygulaması olarak oluşturmanın başka bir adımıdır.

Uygulama üreticisi, Instagram’ın BeReal versiyonu olabilecek yeni bir özelliği de test ediyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, o anda yaptıklarını diğer kullanıcılarla paylaşabilecek. BeReal gibi, bu özellik de günlük bildirim hatırlatıcılarıyla gelecek.

Instagram samimi hikayeler özelliği ekran görüntüleri

Resim: İnstagram.

Son olarak, uygulama, Facebook gruplarına benzer grup profilleri ve kullanıcıların arkadaşlarıyla paylaşılan gönderi koleksiyonları oluşturabileceği ortak koleksiyonlar gibi grup paylaşım özelliklerini test ediyor.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15