Avtotor fabrikasıyla ilgili haber akışı devam ediyor, çünkü tesis uzun bir aradan sonra büyük ölçekli otomobil üretimine başlıyor. Kaliningrad bölgesi valisi Anton Alikhanov, Avtotor’un yalnızca Çin markalarının arabalarını monte etmekle kalmayıp aynı zamanda kendi elektrikli arabasını da geliştirdiğini doğruladı.

Bunun, projesi üzerinde birkaç aydır devam eden küçük bir şehir elektrikli arabası olduğunu doğruladı. Bunun için pillerin de Kaliningrad bölgesinde üretileceğini sözlerine ekledi.

Bu küçük bir şehir arabası. Hem büyük şehirlerde araba paylaşım sisteminde hem de sadece şehirlerde gençlere, orta sınıfa araba olarak talep göreceğini düşünüyorum. Şimdi ise Rosatom’un bölgeye gelişini dikkate alarak bölgemizde üretilecek yerli bataryamızla yönlendiriliyorlar. Bunun altında bu arabaların üretimi için yeni fabrikalar inşa edecek.


Anton AlihanovKaliningrad bölgesi valisi, 2024 gibi erken bir tarihte pil üretmeye başlamanın planlandığını doğruladı. Aynı zamanda, yeni arabaların ilk test versiyonları görünmelidir.

Holding yönetim kurulu başkanı Valery Gorbunov, Avtotor’un 2023’ün sonunda kendi elektrikli arabasını piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.

Anton Alikhanov, Avtotor’da üretilen yeni Çin modellerinin çok yakında tanıtılacağını doğruladı. Ayrıca Avtotor’un BMW, Kia ve Hyundai’yi beklemeye hazır olduğunu ancak aynı zamanda fabrikanın yeni ortaklarla çalışacağını söyledi.genel-22