On dört yıl sonra Glen Schofield bizi dar koridorlar, gölgeler ve buz gibi terör arasında Uzay’ın karanlığına geri götürüyor. Callisto Protokolü (konsollar ve PC için), Dead Space olmayan yeni, rahatsız edici bir bilim kurgu hayatta kalma korkusu sunar. O yıldız kabusuna geri dönmeyi bekleyenlerin beklentilerini sınırlamak için hemen ve net bir şekilde söylüyoruz. Alien’ın sinema tarihi için ne olduğunu 2006’da video oyununda temsil eden bir oyunun bu tür korkularını, sessizliklerini, tıslamalarını ve atmosferlerini bulamazsınız. Ancak Callisto Protokolü rahatsız edici ve kuşatıcı bir deneyim olmaya devam ediyor. Daha fazla adrenalin ve daha az gerilim. Panik içinde yılbaşını koltukta geçirmek isteyenler için harika bir başlık diyelim.

Ne sevdik.

Dövüş sistemi onu başka bir şey yapıyor. Hemen yakın bir karşılaşma aramanız tavsiye edilir. Sonra mermiler ve silahlar geldiğinde her şey değişir. Teknik sektör modern ve şaşırtıcı. Işıklandırma ve ses tasarımı birinci sınıf. Her halükarda, klasik bir hayatta kalma korku filmi olmasını sevdik, çok sinematik, sizi koltuğunuzdan zıplatacak ve size unutulmaz korku anları yaşatacak.

Neyi beğenmedik.

Hikaye biraz fazla doğrusal, harita yok, eski günlerdeki gibi dümdüz ilerliyorsunuz. Bu grafik ayrıntıyla gerçekten dikkat çekici olan sıçrama seviyesi, B-Movie’dir (ancak tiksintisiyle sizi büyüleyecektir). Ve hikaye bile size çok fazla sürpriz sunmayacak. Ancak terör, anlatı olay örgüsünde gelişmez.genel-18