Amazon, 8 Aralık Perşembe günü sundu Inspire adlı TikTok benzeri yeni bir araç. Müşterilerin, uygulama aracılığıyla kişiselleştirilmiş bir video ve fotoğraf akışından ürün satın almalarına olanak tanır. Şu anda, bu özellik yalnızca belirli müşteriler tarafından kullanılabilir ancak perakende devi, önümüzdeki aylarda Amerika Birleşik Devletleri’nde herkesin kullanımına sunmak istiyor.

Bu yeni özellik nasıl görünüyor?

Bu lansman, Amazon’un 2022 yazında TikTok’a benzer bir araç üzerinde şirket içinde gerçekleştirdiği testlerin ardından geliyor. Amaç, kullanıcılarına daha sonra paylaşabilecekleri ürünler sunmaktır.. Somut olarak, Ağustos 2022’de test edilen sürüm büyük ölçüde aynı kaldıbir ayrıntı dışında: “Inspire” akışına artık basarak erişilebilir bir ampul simgesi kim başlangıçta planlanan elmasın yerini alır.

aynı kategoride

Hediye kartı ve hediye çeki, dijitalleşen sessiz bir pazar

Bu yeni özelliği kullanmak için müşterilerin önce “Amazon Alışveriş” uygulamasını açın ve “İlham Ver” simgesine basın. sonra davet edilirler farklı kategoriler seçin makyaj, evcil hayvan, koşu vb. profillerini daha iyi kişiselleştirmek için ve kişiselleştirilmiş içeriğe yönelik olmak. Buradan, ürünler Amazon’a bağlı ve kullanıcılar doğrudan beslemede görünen videolardan ve fotoğraflardan ürün satın alabilir.

Amazon'un yeni özelliğinin ekran görüntüsü.

Resim: Amazon.

“Amazon Alışveriş” direktörü Olivier Messenger, bir basın açıklamasında bu yeni aracın uygulanması hakkında ” alışverişi kolay ve eğlenceli hale getirmek için her gün icat ediyoruz […] Inspire, Amazon müşterilerini diğer müşteriler, en yeni fenomenler ve çok çeşitli markalar tarafından oluşturulan alışverişe uygun içerikle buluşturan yeni alışveriş deneyimimizdir. Müşteriler, yalnızca birkaç tıklamayla yeni ürünleri keşfedebilir veya ne satın alacakları konusunda ilham alabilir, bunların tümü kendi ilgi alanlarına göre uyarlanabilir ve ardından bu ürünleri Amazon’da satın alabilir. “.

Amazon’dan yeni strateji

Geri vermek bu özellik daha çekicie-ticaret devi, “Amazon Influencer” programı kapsamında müşteri alışverişlerinden para kazanabilecek influencer’lara çağrıda bulundu. İçerik oluşturucu ve ticari marka hukuku konusunda uzmanlaşmış avukat Mae Badiyan’ın durumu bu: ” Kitlem, onları yeni ürünlerle tanıştıran ilgi çekici videolar istiyor, bu nedenle, en sevdiğim günlük temel ürünlerimi Amazon’dan hemen satın alma rahatlığıyla sergilemek için Inspire’ı kullanmaktan heyecan duyuyorum. “.

Bu yeni özelliğin lansmanı görünüyor Amazon’un TikTok ile rekabet etme stratejisinin bir parçası olun. Bu nedenle, Seattle merkezli şirket potansiyel olarak kısa biçimli video uygulamasıyla aynı mahkemede oynayabilen tek şirketlerden biri bir araya getirdiği için tek çatı altında ürün keşfi ve alışveriş. 2020 yılında Facebook Live Shopping ile e-ticaret hizmetini hayata geçiren ve 2022 yazında kapatılan Facebook ve Instagram’ın ana şirketi Meta için durum böyle değil.
Şu anda, birçok Tiktokur, Amazon’da zaten mevcut olan ürünleri sunuyor, bu nedenle ikincisi, bazı kullanıcı taahhütlerini geri almayı umuyor.

onun tarafında, TikTok her zaman daha büyük görür ve Amazon’a daha çok benzemek için faaliyetlerini çoğaltmaya çalışır.. Çevrimiçi medyaya göre Sınırkısa video uygulaması Bu sonbaharda, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi sipariş karşılama merkezlerini kurmak için çalıştığını gösteren iş ilanları yayınlandı.. Muhtemelen amaç, platformunda bulunan satın alma işlevleriyle uyum içinde çalışmaktır.genel-16