Chevrolet, şimdi bir hatchback olarak mevcut olan tamamen yeni 2024 Chevrolet Aveo’yu Meksika’da tanıttı. Üretici, yeni bir tasarımın yanı sıra artan konfor ve güvenliği talep ediyor.

“Chevrolet olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan araçlarla yeni yollar bulmaya devam ediyoruz. Chevrolet pazarlama müdürü Wilberto del Angel, yeni Aveo hatchback, segmentteki mevcut müşterileri elde tutmak ve daha fazla Meksikalıyı kazanmak için yarı kompakt teklif içinde daha fazla değer sunacak.Chevrolet Aveo 2024, yarı bağımsız arka süspansiyona sahip bir şasi üzerine inşa edilmiştir ve manuel veya otomatik şanzımanla birlikte çalışan 1.5 litrelik 110 hp doğal emişli motorla donatılmıştır.

2024 Chevrolet Aveo, yeni bir gövde stili, yeni bir ızgara, iki renkli tasarıma sahip alaşım jantlar ve gündüz yanan farlara sahip yeni farlar aldı. Sürücü ve yolcular, ferahlığıyla öne çıkan bagajın yanı sıra yeni bir ferah iç mekan bekliyor. Arka koltuklar katlanarak düz bir zemin oluşturuyor. Kargo alanı için aydınlatma lambası da bulunmaktadır.

Chevrolet Aveo 2024 yeni disk frenler, ABS sistemi, 6 hava yastığı, her yerde emniyet kemeri uyarı sistemi ve park sensörleri aldı.

Yeni Chevrolet Aveo 2024 tanıtıldı

Yeni Chevrolet Aveo Hatchback, 2023’ün ilk yarısında Meksika’da satışa çıkacak. Versiyonlar ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi daha sonra duyurulacaktır.genel-22