Logan Uluslararası Havaalanı 30 Kasım 2022'de Boston, Massachusetts'te.

Logan Uluslararası Havaalanı 30 Kasım 2022’de Boston, Massachusetts’te.
Fotoğraf: Chris Jackson (Getty Resimleri)

Uluslararası bir havayolu ticaret grubunun lideri bu hafta yaptığı açıklamada, havayollarının karbon ayak izlerini azaltmak için çalıştığını, ancak yolcuların maliyetleri karşılamaya yardımcı olması gerekeceğini söyledi.

Genel Müdürü Willie Walsh, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğiendüstrinin yeşil geçişini hızlandırmak için daha fazla sürdürülebilir havacılık yakıtı üretimi çağrısında bulundu, Reuters bildirdi. Yıllık basın brifinginde Walsh, havayollarının daha yeşil operasyonlara geçerken karlarını korumak için bilet fiyatlarını artıracağını söyledi. “Karbon maliyetlerinde artışlar gördüğümüz için ileriye dönük olarak… endüstri net sıfıra geçerken bilet fiyatları üzerinde bir etkisi olmalı. Reuters’e göre, havayolları artan maliyetleri karşılayamıyor” dedi.

IATA, havacılık endüstrisi için güvenlik ve sürdürülebilirlik standartlarını belirler ve şunları temsil eder: 300 havayolu dünya çapında

Ekim ayında yaklaşık 200 ülke taahhütte bulundu. Karbon emisyonlarını azaltmak havacılık sektörlerinde. Sürdürülebilir yakıtlara geçiş, endüstrinin 2050 yılına kadar net sıfır emisyon hedefine ulaşmasına yardımcı olacaktır; bu, IATA’nın bir kararıdır. geçen yıl onaylandı.

Uçaklarda kullanılan sürdürülebilir yakıtlar, biyokütle yağlı tohumlar ve mısır gibi ve geleneksel jet yakıtlarından daha az karbon emisyonu yaratıyor. Yaklaşık 1 milyar ton biyokütle, 50-60 milyar galon düşük karbonlu biyoyakıt üretmek için yeterli olabilir. Enerji Bölümü. Bazı havayolları zaten bir karışım kullanıyor uçuşlar için normal jet yakıtı ve sürdürülebilir havacılık yakıtları, ancak düzenlemeler şu anda şirketleri 50-50 karışımıyla sınırlandırıyor. Ancak biyoyakıtlar pahalılar— onlar şu anda neredeyse dört kat daha pahalı Normal jet yakıtı olarak.

ABD, özellikle sürdürülebilir havacılık yakıtlarına geçişe yatırım yapıyor. 2021’de Biden yönetimi, her yıl 3 milyar galon sürdürülebilir havacılık yakıtı tedarik ediyor 2030’a kadar. Ve bu yıl kabul edilen ABD Enflasyon Azaltma Yasası şunları içerir: vergi kredisi biyoyakıt üretimini teşvik etmek.

Geçen ay, British Airways, EasyJet ve Virgin Atlantic, daha yeşil yakıt kullanmanın maliyetini karşılamak için Birleşik Krallık hükümetine milyarlarca poundluk vergi mükellefi parası için kulis yaptı. openDemocracy bildirildi. Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanlığı’ndan alınan belgeler, havayollarının 2030 yılına kadar yılda 2 milyar sterline (2,4 milyar dolar) ihtiyaç duyacağını ortaya koydu.

Ancak bazı sürdürülebilir geçiş çabalarını sorgulamak için nedenler var. Gerçekleştirilen uçuşlar “karbon-nötr” olarak etiketlenmiş öyle değil. Ve zenginlerin özel jet alışkanlıkları önemli bir emisyon kaynağı olmaya devam ediyor (bu tür insanları utandırmak tamamen sorun değil) Kylie jenner ve Taylor Swift 11 dakikalık uçuşları için). Özel bir jetle yapılan tek bir yolculuk, ABD’de yaşayan ortalama bir kişinin bir yılda ürettiğinden daha fazla sera gazı üretebilir. bildiri bulundu.genel-7