Umarım hepiniz iyi bir hafta sonu geçirmişsinizdir. Şaşırtıcı derecede yeni bir haftamız var, o yüzden başlayalım: Eski Twitter Spaces ekibi yeni bir iş arıyor, Meghan Markle ve Prens Harry’nin ses yapımcısı büyük bir notla ayrılıyor ve Wondery’nin abonelik stratejisi meyvelerini veriyor.

Eski Twitter Spaces ekibi yeni bir ev arıyor

Twitter’ın Elon Musk devralmadan önce sahip olduğu personelin yaklaşık üçte birine sahip olduğu göz önüne alındığında, Spaces ekibinin “sert” sıfırlama sırasında işten çıkarılan veya istifa etmeyi seçenler arasında olması şaşırtıcı değil. Spaces at Twitter’ın geleceği giderek daha belirsiz görünürken, ses sektörünü oluşturan ekibin üyeleri kendilerini diğer teknoloji şirketlerine bir paket anlaşma olarak tanıtıyorlar.

Geçen hafta, Spaces ekibinin eski kıdemli mühendislik yöneticisi Ruslan Semenov, LinkedIn’de bir gönderi “Piyasadaki en başarılı canlı ses ürünlerinden biri olan @Twitter Spaces’i kuran ekibin tamamını işe almak için Twitter’dan benzersiz bir yetenek kapmakla ilgilenen” işverenler arıyor.

Semenov’a göre ekibin uzmanlığı canlı ses ve görüntüde olsa da ürünle ilgilendikleri sürece her şeye açık. “Ekip iyi yağlanmış bir makine ve bir arada kalırsa en değerli olanıdır” diye yazdı.

Gönderi viral oldu (yine de sesli Twitter standartlarına göre) tweet attı Cumartesi günü Netflix (ve eski Twitter) mühendislik yöneticisi Ian Brown tarafından. Current Spaces mühendisi Leah Culver, ekibin bir kısmının Twitter’da kaldığını söyleyerek yanıt verdi. “Umarım ayrılanlar iyi bir yere inerler (mükemmeller!) ve @TwitterSpaces devam eder.” tweet attı.

Sıkı personel ve reklamverenleri etkilemeye ve abonelikleri artırmaya lazer odaklı Musk ile, sesin öncelikler listesinde nerede yer aldığı belli değil. Culver netleştirildi ayrılmaların hepsinin işten çıkarma olmadığını – Spaces ekibinin bir kısmı istifa etti. Artı, Musk gibi görünüyor Spaces’ı kullanmanın keyfi bir platform olarak.

Ancak Musk devraldığında hala test aşamasında olan podcast özelliği daha sallantılı bir zeminde olabilirdi. Geçen hafta Twitter’daki kendi deneyimime dayanarak söyleyeceğim, podcast özelliğinin titreştiğini ve yok olduğunu gördüm. (Bugün podcast’siz bir gün.) Bir beta testçisi olarak buna erişimim oldu ve aynı zamanda olması gerekiyordu. Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabilir. (Android için Twitter Blue’ya sahip bir meslektaşıma göre, podcast’ler hala mevcut.) Podcast özelliğini denetleyen ürün müdürü Evan Jones, hala şirkette görünüyor. Jones, yorum talebine yanıt vermedi. Sıcak Kapsül ayrıca yorum için Twitter’a ulaştı, ancak Musk işten çıkarmalarda iletişim ekibini dağıttı.

Podcast çalma listelerinin artık Alanlar sekmesinde bulunmadığını veya Alanların geleceğine dair başka bir öngörünüz olduğunu fark ettiniz mi? Eğer öyleyse beni ara.

Meghan Markle ve Prens Harry’nin ses stüdyosunda yönetici değişiklikleri

Tıpkı Meghan Markle’ın Spotify podcast’inde olduğu gibi, Archewell Audio’da da büyük değişiklikler kapıda. arketiplerhit ilk sezonunu tamamladı. Altıncı Sayfa dün bildirildi Archewell’in sesten sorumlu başkanı Rebecca Sananès ayrıldı. Yerine Serena Kodila geliyor Daha önce Audacy’s Cadence13’te podcast’lerin başı olan Regan. Regan’ın LinkedIn’ine göre Kasım ayında başladı.

Haber, Archewell organizasyonunun genel başkanı Mandana Dayani’nin istifa edeceğinin duyurulmasından sadece birkaç gün sonra geldi. Göre Bir deyim Markle ve Prince Harry’den ikili, “şirketlerinin tüm liderliğini üstlenecek.”

arketiplerSananès’in yapımcılığını üstlendiği , Archewell ve Spotify için büyük bir başarıydı. Sürekli olarak Spotify’ın en iyi podcast’leri arasında yer aldı ve bugün ilk 20’de kalmaya devam ediyor. Ancak ikinci sezon henüz açıklanmadı ve Markle şifreli bir şekilde şunları söyledi: son bölümde “Sohbeti sürdürmek için başka yollar üzerinde çalışıyoruz.” (Bu pek de kulağa “gelecek sezon görüşürüz millet” gibi gelmiyor.) Spotify, yorum talebine yanıt vermedi.

suç bağımlısı Apple’ın yıl sonu grafiğinde zirvede yer alırken, Amazon şovları en çok aboneye sahip

Yılın şaşırtıcı bir en iyi gösterisine sahip olmak güzel olmaz mıydı? Henüz gerçek suçtan sıkılmadık mı? Sanırım değil çünkü yazdığım gibi Sınır Dün, gerçek suç, Apple Podcasts’in yılın en iyi programlarına hükmediyordu. hastalıklı ve Dateline NBC birleştirme suç bağımlısı ilk beşte.

En iyi şovlara ek olarak Apple, en çok paylaşılan şovlar, en iyi yeni şovlar ve en çok abone olan şovlar dahil olmak üzere yedi yıl sonu çizelgesi daha yayınladı. Özellikle, ilk 10 abone şovunun sekizi Wondery’den. Wondery’nin şovları gibiyken Amerikan Skandalı ve Yan Kapıdaki Doktor şüphesiz kendi başlarına popülerler, abonelik stratejisinin etkinliğinden bahsediyor.

Şovları tamamen bir ödeme duvarının arkasına koymak veya onları Amazon’un kendi platformlarından birine özel kılmak yerine, Wondery modeli çoğunlukla (her zaman olmasa da) abonelere şovlarına bir haftalık özel erişim sağlar. Bu, hem orijinalleri hem de yüksek profilli lisanslı şovlar için geçerlidir. SmartLess ve hastalıklı. Bu, inatçı hayranlara paralarının karşılığını veren ve podcast yayıncılarına Spotify’ın tamamen özel modelinden daha fazla esneklik sağlayan akıllı bir stratejidir.

Swifties, Ticketmaster’a dava açıyor

İki düzineden fazla Taylor Swift hayranı, Ticketmaster’ın ana şirketi Live Nation’ı, birçok kez daha fazla fiyattan bilet satan korsanlara olanak sağlayan “rekabete aykırı davranış” nedeniyle dava ediyor. Ayrıca, şirketin onurlandırılabileceğinden daha fazla ön satış kodu sağlayarak hayranları yanılttığını da iddia ediyorlar. Meslektaşım Emma Roth’a göre şikayet, ihlal başına 2.500 dolar talep ediyor ve başarılı olursa, biletleri reddedilen milyonlarca Swift hayranı göz önüne alındığında çok büyük bir meblağ olabilir.

Davaya göre sorunun bir kısmı, Ticketmaster’ın ölçeklendirmeden faydalanmasıdır. Şirket, yalnızca özel bilet satışlarından para kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda hayranlar arası alışverişinde satılan biletlerden hizmet ücreti alıyor.

Senatör Amy Klobuchar (D-MN) ve Mike Lee’nin (R-UT) geçen ay biletleme endüstrisindeki rekabet eksikliği hakkında bir duruşma düzenleyeceklerini duyurmasıyla, sorun potansiyel olarak davanın ötesine geçebilir. Ek olarak, bildirilmiştir Adalet Bakanlığı da konuyu araştırıyor.

Tüm sahip olduğum bu. Haftaya görüşürüz!

Düzeltme 6 Aralık 16:40 ET: Ian Brown, Twitter’da eski bir mühendislik müdürüydü ve şu anda Netflix’te bir mühendislik müdürü. Bu hikayenin önceki bir versiyonu, onu bir mühendis olarak yanlış tanımladı.

genel-2