GM uzun zamandır tamamen elektrikli bir Cadillac tam boy SUV ima etti. Yakın tarihli bir GM Yatırımcı Günü sunumunda, GM Başkanı Mark Reuss böyle bir aracın geliştirilmekte olduğunu doğruladı.

Elektrikli SUV, Cadillac Escalade IQ olarak adlandırılmalı, uzun aks mesafeli varyantı ise Escalade IQL olarak adlandırılacak. Bu tamamen elektrikli büyük SUV’lerin 2024 takvim yılında piyasaya çıkması bekleniyor.

Kiminle rekabet edeceklerini sadece hayal edebilirsiniz. Tasarım ve uygulamanın zirvesi olacak. Celestiq’i yaparken öğrendiğimiz bazı şeyler bu arabalara girecek ve bence dünyayı yeniden şaşırtacak.


Mark ReussKasım 2021’de şirket, Escalade IQ ve Escalade IQL ticari markaları için başvuruda bulundu. Bu tam boyutlu SUV’ler, GMC Hummer EV kamyonet, GMC Hummer EV SUV ve GMC Sierra EV ve Chevy Silverado EV’nin de temelini oluşturan GM BT1 platformu üzerine inşa edilecek.

Gelecekteki bu Cadillac elektrikli SUV’ların Ultium pil teknolojisi sayesinde en az 640 km’lik bir menzil sunması bekleniyor.genel-22