NYC, Şehrin Fare Ordusunu Yenecek Kadar Sert Birini Arıyor başlıklı makale için resim

resim: Doğrulanmış (Doğrulanmış)

New York, fareli bir kavalcının peşinde. Bu hafta, şehir yetkilileri inatçı haşaratların kökünü kazıma görevine liderlik edecek özel bir fare çarı kiralamak istediklerini duyurdular. İş, yılda 170.000 $ kadar ödeyecek, ancak şehrin kendi iş tanımına göre “genel bir belalılık havası” gerektiriyor.

Listeleme gönderildi Çarşamba, NYC Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısının ofisi tarafından. Resmi iş unvanı Şehir Çapında Kemirgen Azaltma Direktörüdür ve adayların bol miktarda pürüzlü olması beklenir.

Listede, “Operasyonlardan Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısına ve Belediye Binasındaki Belediye Başkanının Ofisine bağlı olarak, Şehir Çapında Fare Azaltma Direktörü, dayanıklılık ve ustalık gerektiren 7/24 çalışan bir iştir” yazıyor. “İdeal aday, yüksek motivasyona sahip ve biraz kana susamış, operasyonel verimliliğin iyileştirilmesi, veri toplama, teknolojik yenilik, çöp yönetimi ve toplu kesim dahil olmak üzere tüm çözümlere çeşitli açılardan bakmaya kararlı.”

İş için diğer nitelikler şunları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir: NYC’de ikamet etmek, en az bir lisans derecesine sahip olmak, hükümet, şehir planlama veya proje yönetimi konusunda geçmiş deneyime sahip olmak, Microsoft Word, Excel, PowerPoint’te yeterlilik ve “zorba tavır, kurnaz mizah ve genel belalılık havası. Maaş aralığı 120.000 $ ile 170.000 $ arasındadır.

New York uzun zamandır sıçan ve fare sakinleriyle biliniyor. Ve şehrin sokakları neredeyse kemirgenlerle dolup taşmasa da, geceleri metroya binen herkesin size söyleyebileceği gibi, onlar düzenli olarak göze batan şeyler olmaya devam ediyor. Ayrıca ara sıra hastalık yayabilirler, çünkü gösterdi geçen yıl NYC’de rapor edilen ve genellikle fare idrarıyla yayılan nadir ama tehlikeli leptospirosis salgınıyla. Geçen ayın sonlarında, bilim adamları bile ilan edildi NYC fareleri arasında SARS-CoV-2 koronavirüsünün varyantlarını bulmak (covid-19’un hayvandan insana bulaşması şu anda büyük bir endişe kaynağı değil, ancak kemirgenlerde ve diğer vahşi hayvanlarda sürekli varlığı, daha tehlikeli suşların bulaşması riskini yaratıyor) bir gün bu rezervuarlardan çıkabilir mi?)

artış oldu raporlar nın-nin Sayılarının gerçekten artıp artmadığı veya insanların eskisinden daha dikkatli olup olmadığı tam olarak net olmasa da bu, pandemi sırasında sosyal yaşamlarını terk edip sosyal hayatlarına geri dönmelerinin olası bir yan etkisi. Ancak merdivenlerden aşağı pizza taşıyor olabilecekleri kadar sevimli olan fareler, yine de dikkatli olmaya değer gerçek bir baş belasıdır. Yani NYC’nin fare çarının önlerinde yapacak çok işi var.genel-7