Monster Hunter Rise resmi olarak Xbox One, Xbox Series X|S, PS4 ve PS5’e geliyor ve hem Xbox Game Pass hem de PC Game Pass’te mevcut olacak. 20 Ocak 2023’te hem hizmetler hem de tüm platformlar için gelecek.

Haber, resmi Xbox Twitter hesabı tarafından doğrulandı. Bunu, resmi Alman Xbox Twitter hesabından şimdi silinmiş olan ve Monster Hunter Rise’ın önümüzdeki ay Xbox Game Pass ve PC Game Pass’te yayınlanacağını belirten bir tweet takip etti. Oyun şu anda yalnızca Nintendo Switch ve PC’de.

Bu haftanın başlarında, Monster Hunter Rise’ın 20 Ocak’ta PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X|S’ye geleceği bildirildi. Sunbreak genişletmesinin de bu ek platformlara 2023 İlkbaharında geleceği bildiriliyor.

Monster Hunter Rise, Mart 2021’de Nintendo Switch’te yayınlandı ve bu yıl Ocak ayında PC’ye geldi. Sunbreak genişletmesi Haziran ayında yeniden başlatıldı. GameSpot’un Monster Hunter Rise incelemesinde, “Monster Hunter: Rise, Switch’te hâlâ teknik bir harikadır, ancak bu PC bağlantı noktasında bulunan grafik ve performans geliştirmeleri, onu 2021’in en iyi oyunlarından birinin kesin sürümü haline getiriyor” dedik.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1