Capcom, son derece başarılı Monster Hunter World oyunu Monster Hunter Rise’ın devamı niteliğindeki oyunun sonunda 23 Ocak’ta PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Xbox/PC Game Pass ve Xbox Cloud’u süsleyeceğini açıkladı. , 2023. Serinin Switch veya PC’si olmayan ya da oynamak istemeyen hayranları için bu harika bir haber. Sanırım Capcom’un oyunu diğer platformlara yayınlamasını kısıtlayan münhasırlık maddesi ne olursa olsun, yakında sona eriyor veya sona erecek.

Siz PlayStation ve Xbox hayranları için bir ziyafet çekeceksiniz. Sizi tam olarak neyin beklediğini görmek için Monster Hunter Rise incelememize göz atmayı unutmayın.

Monster Hunter Rise artık PS5’te mevcut olacağından, oyun DualSense denetleyicilerinden yararlanacak ve uyarlanabilir tetikleyicilerden yararlanacak. Hem Xbox Series X|S hem de PS5 sürümlerinde 3D Ses ve saniyede 60 kare hızında 4K çözünürlük bulunur.

Capcom’un Monster Hunter Rise Sunbreak ile birlikte bir sürü lezzetli içerik yayınladığını da unutamayız, bu da bu haberi daha da iyi hale getiriyor. Geçtiğimiz Haziran 2022’de piyasaya sürülen Sunbreak, bazı eski favoriler, yeni bir konum ve oyun için çeşitli düzeltmeler dahil olmak üzere yeni canavarlar ekledi. Ayrıca, Ağustos 2022’ye kadar dünya çapında 4 milyonun üzerinde kopya satmaya devam etti. Bu, genişlemenin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor ve yakında diğer platformlar da aksiyona katılabilecek.

Ne yazık ki, Capcom hala platformlar arasında herhangi bir çapraz oyun eklememiş ve eklemeyecek gibi görünüyor.

Monster Hunter Rise, 23 Ocak 2023’te PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Xbox/PC Game Pass ve Xbox Cloud’da satışa sunulacak.oyun-4