Oynanış Ayrıntıları

Oynanış açısından, Horizon serisinin birçok kişi tarafından çok fazla eğlence sunduğu biliniyor. Her zaman şaşırtan bir ortama sahip bir dizi açık dünya oyunu. Horizon: Call of the Mountain bu bozulmamış mirası korumaya niyetli mi? Yoksa meydan okumak mı?

İlk olarak, açıkçası oldukça şaşırtıcı olan fragmanda gördüğümüz bileşenlerden bahsedelim. Pratik mekanikler, kelime oyunu olmayan okçuluktan bazı alet işçiliğine kadar uzanır. Traversing in Horizon: Call of the Mountain çok daha kritik bir bileşen gibi görünüyor çünkü “Sundom’a yönelik yeni bir tehdidi araştırmak” için kendi belirlediğiniz bir göreve hazırsınız.

Ve dağlara tırmanmak, kahraman için çok ayrılmaz bir beceri olduğundan, görevinizde birçok dağa inip çıkmayı beklemelisiniz. Ayrıca, sanırım bazı harika manzaralar deneyimlemeyi beklemelisiniz. İkinci noktaya gelecek olursak Horizon: Call of the Mountain’da görevler tam olarak nasıl yapılandırılacak? Lineer bir oyun gibi mi? Veya…

Açık Dünya mı?

Kısa cevap hayır olacaktır. Ama lineer de değil. Oyun bileşenleri söz konusu olduğunda Sony ticari olarak oldukça net ve Horizon: Call of the Mountain da farklı değil. Guerilla ve Firesprite, oyunu çoğu çağdaş doğrusal VR oyununun şablonuna göre yapılandırmıyor.

Bunun yerine, 360 derecelik keşif, ortam öğeleriyle etkileşim, nehir gezintileri ve PlayStation VR2’nin yeteneklerinden ne varsa yararlanmayı amaçlayan çok daha fazla özelliğe izin verecek.oyun-5