Yeni ve geliştirilmiş battle royale, Savaş bölgesi 2.0 zaten popüler olan kipe bazı büyük değişiklikler kazandırdı. Haritalar, silahlar ve sözleşmeler gibi bazı eklemeler beklenirken ve açıkken, diğerleri sürprizdi. Orjinalinde Savaş alanı, onu bu türdeki diğer oyunlardan ayıran özelliklerden biri de Gulag’ın tanıtımıydı. Bu alan, elenen oyunculara, elenen başka bir oyuncuya karşı bir düello kazanarak aksiyona geri dönme şansı verdi. Savaş bölgesi 2.0 tamirciyi geri getiriyor, ama tam olarak hatırladığın şekilde değil.

Yeni Gulag artık basit bire bir karşılaşma değil. Bu sefer, iki kişilik başka bir takımla yüzleşmek için bir takım arkadaşınızla eşleştirileceksiniz. Yine de bu sadece ilk değişiklik ve bu yeni Gulag’ın onu çok daha karmaşık hale getiren bazı ilginç kıvrımları ve mekanikleri var. Er ya da geç Gulag’a gönderilmekten kaçınmanın bir yolu yok. Savaş bölgesi 2.0bu yüzden savaş alanına geri dönmek için bu ipuçları ve püf noktaları ile hazırlıklı gelin.

daha fazla okuma

Partnerinizle konuşun

Yeni Savaş bölgesi 2.0 Gulag, sizi başka bir rastgele oyuncuyla eşleştirecek ve başka bir rastgele çiftle karşı karşıya gelecek. Aynı anda ölürseniz ekibinizden biriyle ortak olmanız mümkün olsa da, muhtemelen oyuna geri dönmenize yardımcı olması için bir yabancıya güveneceksiniz. Bu, daha önce bu kişiyle hiç oynamadığınız için Gulag’da iletişimi belki de normal bir maçtan daha önemli hale getirir.

Bir mikrofon kullanmak kesinlikle koordinasyon sağlamanın en iyi yoludur ve daha sonraki bir ipucu için gerekli olacaktır, ancak herhangi bir nedenle bu bir seçenek değilse, en azından takım arkadaşınıza bir tür bilgi vermek için ping sistemini kullanın. Sonuçta, Gulag’ın dışında düşman olsanız da, şimdilik, önce çıkmak için birbirinize güvenmeniz gerekiyor.

Haritayı tanıyın

Warzone 2.0'da siperin arkasına çömelmiş oyuncu.

Gulag’a Savaş alanı çok basit, küçük ve anlaşılması kolay bir düzendi. İçinde Savaş bölgesi 2.0, harita çok daha büyük ve hatta daha merkezi konumlarda toplanacak bazı ganimetler var. Birkaç kez oynamak gerekecek, ancak yeni Gulag’ın tüm köşelerini, dar noktalarını ve yan rotalarını ne kadar hızlı öğrenirseniz o kadar iyi. Harita bilgisi, sürpriz unsuruyla kendi şartlarınıza göre bir nişan başlatmakla gafil avlanmak arasında fark yaratabilir.

Öte yandan, bu daha büyük harita, kötü bir durumdan kurtulmak için daha fazla yolunuz olduğu anlamına gelir, bu nedenle en iyi nerede ve nasıl geri çekileceğinizi bilmek de hayati önem taşır.

Son olarak, her oyuncu aynı teçhizatla bırakılacağından, haritadaki bu daha güçlü ganimet, onu güvence altına alabilen takım için büyük bir kazanç ve nimet olacaktır. Aynı zamanda, bu onu mükemmel bir pusu noktası yapar, böylece ya aşağı inip hızlı bir şekilde kapma riskini alabilir ya da düşmanı savunmasızken yakalamaya çalışmak için kamp kurabilirsiniz.

Taktiklerinizi kullanın

Warzone 2.0'da öldürme dizisinde çağıran karakter.

Tıpkı ilk Gulag’daki gibi, Savaş bölgesi 2.0‘ın sistemi, maça başlamaları için herkese rastgele bir silah verir. Bununla birlikte, en azından şimdilik tutarlı olan bir şey, hepinizin sahip olduğu Taktik teçhizattır. Her oyuncunun bir dumanı ve bir öldürücü el bombası olacaktır ve bunlar göz ardı edilmemelidir.

Sis bombası hem savunma amaçlı hem de saldırı amaçlı olarak kullanılabilir. Görüş hattını bloke ederek, ya kendiniz ve partneriniz için bir bölgede (biraz) güvenli bir şekilde hareket etmek için bir sis perdesi oluşturabilir ya da düşmanı görüş hattından mahrum bırakabilir ve onları daha az avantajlı bir konuma geçmeye zorlayabilirsiniz. Aynı zamanda bir oyalama taktiği olarak da kullanılabilir, ancak bu genellikle tavsiye edilmez.

Ölümcüllüğünüz kritik anlara kadar tutulmalıdır. Kör bir el bombası atmak ve şanslı bir şekilde öldürmek her zaman büyük bir heyecan olsa da, tek el bombanızı boşa harcamaya değmez. Bunun yerine, onu yalnızca düşmanla görsel temas kurduktan sonra, ya bir açıklık olarak ya da onları siperden çıkarmaya zorlamanın bir yolu olarak kullanın.

kimsenin ölmesine gerek yok

Warzone 2.0'da zırh giyen karakterler.

Bire bir düellodan takım savaşlarına geçiş Gulag için şimdiden büyük bir değişiklik olsa da, daha da büyük bir değişiklik var. 2018’de tanıtılan yeni Kaleler ve yapay zeka askerlerine uygun olarak Savaş bölgesi 2.0, yeni Gulag ayrıca 30 saniye geçtikten sonra ortaya çıkacak bir AI Jailer’a sahiptir. Birbirleriyle savaşmak yerine, her iki takım da birbirini öldürme dürtüsüne direnir ve bu patron seviyesindeki yapay zekaya karşı takım olup kazanırsa, herkes haritaya geri dönebilir.

Bunu iki rakip takım arasında koordine etmenin tek güvenilir yolu, mikrofona sahip olmanın daha da hayati hale geldiği yakın sohbettir. Düşman ekibine yeterince yakınsanız, herkesin canlı çıkabilmesi için birbirinizi duyabilecek ve konuşarak bir numara üzerinde anlaşabileceksiniz. Ancak, bunu söylemesi iki ana nedenden dolayı yapmaktan daha kolaydır. Birincisi, diğer takımın mikrofonları olmayabilir veya bunun bir tamirci olduğunu bilmeyebilir ve siz onlarla konuşamadan size saldırmaya aşırı odaklanmış olabilir. İkincisi, gardınızı indirmeniz ve size ihanet etmeniz için bunu sizi kandırmak için bir hile olarak kullanabilirler.

Gardiyan ortaya çıktığında, dördünüzün de onu makul bir şekilde alt etmesi gerekecek. Bu, bir takımın diğerini terk edip ölmesine izin vermesi için başka bir fırsat. Ancak, herkes sözünü tutarsa ​​ve Jailer’ı öldürmeyi başarırsanız, dört oyuncu da haritada yeniden doğar.

Acele etme ama kamp yapma

Call of Duty Modern Warfare 2.

İster öldürmeye gidiyor olun, ister Jailer’a karşı takım olmaya çalışıyor olun, her zaman saatin farkında olun. Siz ve diğer takım takım kurmaya karar vermiş olsanız da olmasanız da Jailer’ın 30 saniye sonra gelişinden bahsetmiştik, ancak bir de uzatmaların kaldırıldığı gerçeği var. Savaş bölgesi 2.0. Süre biterse ve ne takım ne de Gardiyan elenmediyse, o zaman siz tüm şanssız ve kimse geri gelemez.

Pervasızca oynamak çoğu zaman felaket için bir reçete olduğu için sabır kesinlikle önemlidir, ancak zaman geçiyorsa, kazanamayacağınızdan emin olmaktansa riskli bir oyun oynamak daha iyidir. Öte yandan, kendinize güveniyorsanız, bir saldırı riskini almak için düşmanı tuzağa düşürmek için saati kullanabilirsiniz, ancak takımlardan hiçbiri kımıldamazsa, oyun herkes için biter.
genel-19