Twitter’ın yenilenen Blue aboneliği, Apple’ın App Store satın almalarındaki yüzde 30’luk kesintiyi atlatabilmesi için sonunda yeniden başlatıldığında iOS’ta uygulama içi satın alma olarak mevcut olmayabilir. göre platform oyunu. Yeni Blue bu ayın başlarında kısa bir süre için piyasaya sunulduğunda, sadece Twitter’ın iOS uygulaması aracılığıyla satın alın. Ancak Elon Musk, Apple’dan duyduğu hoşnutsuzluğu tweet’lerken, Apple’ın ücretlerini ödemek zorunda kalmamak istiyor gibi görünüyor.

Musk, insanların bir mavi doğrulama onay işareti satın almalarına izin veren yeni Blue’nun, bir taklitçi dalgasının ardından kayıtların duraklatılmasının ardından Salı günü yeniden başlatılacağını söylemişti. Ama lansman ertelendi, platform oyunu diyor ve Sınır ayrıca konu hakkında doğrudan bilgisi olan bir kişiden gecikmeyi duymuştur. Twitter çalışanlarına Blue’da 7,99 dolardan 8 dolara bir sentlik bir artış ve telefon numarası doğrulaması gerektirecek başka değişiklikler olacağı söylendi. platform oyunu raporlar.

Bu ay boyunca Musk, Apple’ı hedef alan tweet’lerini artırdı. 18 Kasım’da o App Store’un kesintisini eleştirdi buna “İnternette gizli %30 vergi” diyerek. Ve Pazartesi günü, Twitter’ın en büyük reklamcılarından biri olduğu söylenen Apple’ın sosyal ağdaki reklamları “çoğunlukla” durdurduğunu ve “Twitter’ı App Store’dan alıkoymakla tehdit ettiğini, ancak nedenini bize söylemediğini” iddia etti.

Apple, Musk’ın tweet’lerini kamuya açık bir şekilde kabul etmedi, ancak yabancılar, içerik denetiminden sorumlu ekipleri kesen veya askıya alınan hesapları ve eski Başkan Donald Trump’ı geri getirme kararları gibi toplu işten çıkarmalar gibi eylemlerin Twitter’ı App Store politikalarıyla çelişebileceğini düşünüyor. .

genel-2