Valve’ın ünlü bulmaca platform oyunu Portal, henüz Half-Life: Alyx gibi VR başlıklarına geçmedi, ancak neyse ki Pixel Framers’ın Warp Lab’ı bir sonraki en iyi şey olabilir. Oculus Quest 2 (şimdi Meta Quest 2) ve 2023 İlkbaharında PC VR’a gelen Warp Lab, tanıdık bir öncülde yeni bir değişiklik sunuyor.

Size en iyi VR kulaklığınızı yüklemeniz için başka bir bahane sunan Warp Lab, “çeşitli bulmaca, savaş ve sanal alan seviyelerinde sürükleyici oyuncu kontrollü portallar” vaat ediyor. On kampanya seviyesinden oluşan oyun, Portal’ın ikonik turuncu ve mavi portallarını kopyalamaz, ancak Pixel Framers, oynanışa yeni bir soluk getirmek için VR’yi kullanıyor. Örneğin, artık nesneleri doğrudan içlerinden yakalayabilir veya düşmanları keşfetmek için kafanıza göz atabilirsiniz.

Bunu yukarıdan izleyebilirsiniz, ancak hepsi bu kadar değil. Warp Lab’in Steam sayfası “sınırsız deney” için tasarlanmış bir fizik korumalı alan modu ve çevrimiçi skor tabloları dahil olmak üzere bazı ek modları ana hatlarıyla belirtir. Android Central, “savaş durumlarında portallardan tam olarak yararlanmanıza izin veren” bir Arena modunun yanı sıra, çok oyunculu modun lansman sonrası bir güncellemeyle geleceğini bildirdi.

Modların ötesinde, Warp Lab muhtemelen sanal gerçeklikte Portal’a ulaşacağımız en yakın şey. Half-Life: Alyx’in 2020’de piyasaya sürülmesinden sonra, Valve’den Robin Walker daha önce IGN’ye Portal VR’nin dikkate alındığını ancak sonunda geri çevrildiğini söyledi ve çalışması için gereken ciddi oyun değişikliklerini gerekçe gösterdi. Portal’ın momentuma dayalı gerekli bulmacaları göz önüne alındığında, bu mide bulantısını önlemek için akıllıca bir çağrı ve bunun Warp Lab’de nasıl sonuçlanacağından şimdiden korkuyoruz.oyun-2