Bir Terraria 1.4.4 değişikliği, harika Terraria NPC’lerinizi sandığınızdan çok daha fazla tehlikeye atmış olabilir. Terraria 1.4.4 güncellemesi Labor of Love, PC’deki en iyi sanal alan oyunlarından biri için bir dizi yeni öğe, yaratık ve hatta büyülü yeni bir Terraria biyomu ile birlikte zengin yaşam kalitesi iyileştirmeleri sunuyor. Bununla birlikte, Rehber Vudu Bebeğinde yapılan belirli bir ince ayar, kazara kaosa yol açabilir.

Labor of Love güncellemesinde yapılan en faydalı değişikliklerden biri, envanter yığın limitinizde bir artış olup, neredeyse her öğenin tek bir kutuda 9.999 defaya kadar istiflenmesine izin verir. Bu, daha önce alan başına yalnızca 999 tutabilen çoğu öğe için büyük bir gelişmedir, ancak daha önce istiflenemeyen Rehber Vudu Bebeği gibi belirli şeyler için daha da dikkate değerdir.

Bilmeyenler için, Rehber Vudu Bebeğinin Terraria’da ne yaptığını açıklamak için kısa bir yoldan sapmaya değer. Bu, bazı uçan iblisler tarafından düşürülen ve yeni bir dünya yaratıldığında ortaya çıkan ve adından da anlaşılacağı gibi, yararlı işaretçiler ve el işi ipuçlarıyla yolculuğunuz boyunca size rehberlik eden, yardımcı bir figür olan Rehber’e çok benzeyen küçük bir oyuncak bebek. Bebeği taşımak, özellikle kötü niyetli hissediyorsanız Rehber’e zarar vermenizi sağlar, ancak önemli Terraria patronlarından birini çağırmak ve oyunun zor moduna geçmek için bir adım daha ileri gitmeniz gerekecek.

Bebeği cehennem ateşine atarak (bu bir abartı değil), Rehberin oldukça dağınık bir şekilde patlamasına neden oluyorsunuz (bu da değil), çağrıştırıcı bir şekilde Wall of Flesh (ne de o) olarak adlandırılan bir patronu çağırıyorsunuz. Wall of Flesh’i yenmek, oyunun ana ilerlemesinin ikinci yarısı olan Terraria zor modunu etkinleştirmenin en önemli adımıdır. Belki biraz kaba, ama ihtiyaçlar olmalı.

Bununla birlikte, Rehber Voodoo Bebeklerini istifleme yeteneği, oldukça tehlikeli bir olasılık yaratır. Lava birden fazla bebek düşürürseniz, o anda dünyanızda bulunan diğer NPC’leri düşen toplam bebek sayısına kadar rastgele öldürmeye devam eder. Bu, kasaba evcil hayvanlarını ve kasaba balçıklarını içerir; bu, yanlışlıkla bir kaymanın, bir kişinin başına geldiği gibi, tüm nüfusunuzun tek bir hamlede silindiğini görebileceği anlamına gelir. talihsiz oyuncu.

Neyse ki, bu süreç birden fazla Et Duvarını çağırmıyor gibi görünüyor. Diğer iyi haber şu ki, belirli bir NPC türünün ortaya çıkması için kriterleri karşılamanız koşuluyla, yakında yerine bir başkası gelecektir. Sadece seleflerine ne olduğunu öğrenmelerine izin vermeyin ve önce duvarları güzelce silin. Eesh.

NPC’lerinizi gizli ritüellerde feda etmek yerine, neden mutlu olmalarını sağlamak ve size mümkün olan en ucuz mağaza fiyatlarını sunmak için Terraria mutluluk rehberimize başvurmuyorsunuz? Ayrıca oyununuzu bir dizi ilginç modlama seçeneğiyle karıştırmak için en iyi Terraria modlarına sahibiz.oyun-2