Rockstar, rol oynayan sunuculara izin verildiği halde, ganimet kutuları oluşturmak veya NFT’leri veya kripto para birimini tanıtmak gibi belirli davranışların disiplin cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

İfade, Rockstar’ın destek sayfasında yayınlandı, Rockstar’ın rol yapma sunucularını “Grand Theft Auto içindeki topluluk tarafından yaratılan zengin deneyimler dizisinin” bir parçası olarak gördüğünü ve şirketin “uzun yıllar güvenli ve dostane bir şekilde gelişeceğini” umduğunu açıklıyor. Herhangi bir rol yapma sunucusu veya topluluğunun, oyunu nasıl oynadıkları nedeniyle yıkılmaktan korkmasına gerek yoktur.

Bununla birlikte, şirketin tek oyunculu modlarla ilgili politikasına benzer şekilde, bu sunucuların ne yapmasına izin verileceği ve nasıl hareket edebilecekleri konusunda sınırlamalar vardır. Fikri mülkiyetin Rockstar’ın yetki alanı içinde ve dışında kötüye kullanılmasına veya ithal edilmesine izin verilmez. Yeni görevler, hikayeler, haritalar veya oyunlar yapmak da yasaktır. Açıklamanın büyük bir kısmı, “ticari sömürü” olarak adlandırdığı şeye odaklanıyor. Buna, gerçek dünya parası veya oyun içi para birimi için ganimet kutuları satışı, kripto para birimleri veya NFT’lerin entegrasyonu ve ayrıca kurumsal sponsorluklar yoluyla gelir elde etme dahildir.

Açıklama, bir politikadan ziyade bir niyet bildirimi olarak en iyi şekilde anlaşılır, çünkü açıklama şu şekilde sona erer: “Take-Two, herhangi bir üçüncü taraf projesine itiraz etme veya bu bildirimi şu tarihte revize etme, iptal etme ve/veya geri çekme hakkını saklı tutar: kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda. Bu beyan, Take-Two’nun üçüncü taraf projelerle ilgili olarak sahip olabileceği herhangi bir haktan feragat ettiği anlamına gelmez.”

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1