Apple Watch’a yönelik en büyük eleştirilerden biri, tek bir pil şarjıyla çok sınırlı çalışma süresidir. Cupertino, sorunu çözmek için şimdi watchOS 9’a akıllı Apple saatinin çalışma süresini uzatmanıza olanak tanıyan bir güç tasarrufu modu entegre etti.

  • watchOS 9’da, Apple bir güç tasarrufu modu sunar
  • Bu, birçok sağlık işlevini kapatır
  • Pil kapasitesi %80’e ulaştığında ekonomi modu devre dışı bırakılır

Apple Watch, watchOS 9 ile güç tasarrufu moduna geçiyor

Uzun zamandır Apple Watch kullanıcıları muhtemelen “gerçek” güç tasarrufu modu gibi bir özelliği bekliyorlar. Cupertino merkezli şirket, watchOS 9 ile şimdi böyle bir işlevi duyuruyor. Bu, kontrol merkezi aracılığıyla veya doğrudan Apple Watch’taki ayarlarda (pil altında) açılabilir.

Ayrıca okuyun: 2022’de hangi Apple Watch’u önerirsiniz?

Apple Watch’ın güç tasarrufu modu, istenirse birkaç günlüğüne etkinleştirilebilir ve saatin üst kısmındaki sarı bir daire simgesiyle gösterilir. Pil seviyesi yüzde 10’un altındaysa, enerji tasarrufu yapmak isteyip istemediğiniz sorulur. Apple Watch yeniden şarj edilmişse ve pil seviyesi yüzde 80 ise, tasarruf modu otomatik olarak kapanır.

watchOS 9 ile birlikte gelen yeni güç tasarrufu modu, her zaman açık ekranı (AOD) ve kalp atış hızınızı veya kandaki oksijen miktarını belirleme gibi sağlık işlevlerinin izlenmesini kapatır. Eğitim hatırlatmaları veya gelen aramalar ve mesajlar bu durumda yalnızca saatte bir verilecektir.

iPhone’unuz olmalı Değil yakınındaysa, güç tasarrufu modu WLAN ve cep telefonu bağlantılarını da devre dışı bırakır. Veri bağlantısı gerektiren bir uygulama açmadığınız sürece bağlantı kurulacaktır. Arama oluşturma, uygulama ve komplikasyon güncellemeleri gibi işlevlerin normalden daha uzun sürdüğünü de belirtmek gerekir.Genel olarak animasyonlar ve kaydırma da eskisi kadar sorunsuz olmayacaktır.

watchOS 9 ile Apple Watch’unuza gelen yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Günün sonunda, gerçekten çok daha fazla pil ömrü sağlamıyor mu yoksa harika mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.genel-27