Son birkaç yılda Sony tarafından piyasaya sürülen neredeyse her ultra üst düzey akıllı telefon gibi, Snapdragon 8 Gen 1 destekli Xperia 5 IV çıktı birkaç ay önce biraz geç ve biraz pahalı.

Ayrıca seleflerinin birçoğunun oyun kitaplarından bir sayfa alarak, ekstra uzun ama oldukça kompakt 6,1 inç dahil ABD’deki (ve diğer bölgelerdeki) ön sipariş döneminde çok güzel bir hediye, ancak bazı olası alıcılar için bu muhtemelen telefonun 999,99 $’lık liste fiyatını daha az acıtmadı.
Ancak artık kilidi açılmış Sony Xperia 5 IV, kendi başına normalden önemli ölçüde daha uygun fiyatlı ve hala tartışmaya açık bir şekilde doğrudan rakiple rekabet edemiyor olsa bile. piyasadaki en iyi bütçeli telefonlar (üst düzey özelliklere sahip), çekiciliği büyük ölçüde geliştirildi… belirli bir kitle için.

3,5 mm kulaklık jakı ve microSD kart yuvası gibi “klasikleri”, ayrıca üçlü 12 + 12 + 12 MP arka kamera sisteminin çok yönlülüğünü, 16:9 OLED’in muhteşemliğini takdir eden bir kitleden bahsediyoruz. 120Hz yenileme hızı desteği ve kablosuz olarak şarj edebilen (sonunda) 5.000 mAh pilin “cömertliği” ile ekran.

Tüm bunlar kalbinizi çarptırıyorsa, Amazon ve Best Buy gibilerinin bu kötü çocuğu yukarıda belirtilen normal fiyatın altında, özel bir gereklilik veya koşul olmaksızın harika bir 200 dolara sattığını görünce şüphesiz daha da heyecanlanacaksınız.
Elbette şu anda dahil edilen hiçbir bedava ürün yok, ancak anlaşma bu iki büyük perakendeciden herhangi biri tarafından açıkça bir Kara Cuma olayı olarak pazarlanmasa bile, yakın zamanda daha ağır indirimlerin gelmesi pek olası değil. Noel’den önce Xperia 5 IV anlaşması cephesinde (daha fazla) hareket olmayacağından neredeyse kesin olarak bahsediyoruz, bu yüzden sert Bir veya iki yüz dolardan tasarruf etmek isteyen Sony hayranları, bugün diğer yeni Android amiral gemilerinin sunduğundan biraz daha yavaş bir işlemci ve ara sıra aşırı ısınma sorunu, biraz gecikmeli bir yan ile yaşayabilirlerse, kesinlikle tetiği hemen çekmelidirler. takılı parmak izi sensörü ve kutuda şarj cihazı yok.telefon-1