Destiny 2’nin Season of Plunder neredeyse bitmek üzere ve gelecek yılki Lightfall genişlemesi öncesinde tüm gözler 19. Sezonda ve gelecek yılın içeriğine nasıl öncülük edeceğinde. Altı ay süren Season of the Risen’ın aksine, Season 19, hikayesini anlatmak ve Destiny 2 sanal alanında birkaç değişiklik yapmak için üç aylık havadar bir döneme bağlı kalıyor. Bungie, oyuncuların yeni sezondan anlatı bölümünde neler bekleyebilecekleri konusunda henüz fasulyeleri dökmese de, önümüzdeki çeyrek için tanıtacağı birkaç teknik değişikliğin kapağını kaldırdı.

Sezon 19 başlangıç ​​tarihi ve bitiş tarihi

Sezon 19, Lightfall’a götürecek.

19. Sezon resmi olarak 6 Aralık’ta başlıyor ve önceki sezonlarda olduğu gibi, 09:00 PT / 12:00 ET’de haftalık sıfırlamanın ardından yeni içeriğe dalabileceksiniz. Oradan, 28 Şubat 2023’te Lightfall ve 20. Sezonun başlangıcına kadar hareketli bir üç ay var.

Hikaye detayları

Önceki sezonlarda olduğu gibi Bungie, Sezon 19’un hikayesini sıkı güvenlik altında tutuyor. Önümüzdeki sezon başrolde yer alacak temalar veya karakterler hakkında henüz hemen hemen hiçbir şey bilinmiyor, ancak Kayıp Sezonu ile aynı eğilimi takip ederse, önümüzdeki üç ayın doğrudan Işık Düşüşü’ne yol açacak olaylarla başa çıkmasını bekleyin. genişleme ve içeriğinin ilk sezonu.

Şimdiye kadar bildiğimiz şey, gelecek yıl bir numaralı çılgın düşmanımız olmaktan Şahidin müridi olmaya mezun olan eski Kabal imparatoru Calus’a ve onun Gölge Lejyonu birliklerine karşı savaşacağımız. Lightfall, daha önce Işık ve Karanlık arasındaki çatışmadan gizlenmiş bir şehir olan Neomuna’nın yeni konumunda geçiyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç ay, kuşatma altına girdiğinde o neon metropolün keşfedilmesi için zemin hazırlayabilir.

Mevsimsel olay

Destiny 2’nin bu yılki dört sezonunun her biri sezonluk bir olayla bağlantılı ve Sezon 19, tatil temalı Dawning’in geri dönüşünü görecek. Esasen Destiny’nin Noel versiyonu olan bu şenlikli eğlence, genellikle oyunun daha ciddi tarafından bir mola ve iyi huylu bir eğlenceye girerken biraz neşeli kasları esnetme şansı olarak görülür. Festival of the Lost ve Gündönümü gibi, Dawning’in de etkinliğe katılım için benzersiz kozmetikler, silahlar ve ifadelerle dolu kendi ödül sistemine sahip olmasını bekleyebilirsiniz.

Yeni Zindan etkinliği

Ketchcrash veya Nightmare Containment gibi sezonluk bir etkinlikle ilgili herhangi bir bilgi gizli tutulurken, bekleyebileceğiniz bir şey de içine atılacak yeni bir zindandır. Temelde bir mini baskın olan bu yeni üst düzey aktivite, 9 Aralık’ta 9.00 PT / 12.00 ET’de, 19. Sezonun ilk Cuma günü gelecek. Ayrıntılara gelince, Bungie, Mayıs ayından bu yana ilk yeni zindanda bir kez daha sessizliğini koruyor. Dualite deneyimi.

Tüm Muhafızlar için alt sınıf revizyonları

Bungie, Strand güç setinin tanıtılmasından önce dört alt sınıfın tamamı için büyük bir yenilemenin alayını yaparken, 19. Sezonda gelecek şeylerin küçük bir tadı hissedilecek. Bunlar, mevcut alt sınıflarda daha küçük ve daha ayrıntılı ince ayarlar olacak, ancak birkaç Koruyucu gücün, biraz yenilendikten sonra çalışma biçiminde gözle görülür bir fark olacak.

Warlock’lar ve Titanlar, planlanan bu değişikliklerden en çok yararlanıyor gibi görünüyor, ancak Bungie’nin gittiği genel yön, her bir alt sınıfa daha fazla kimlik katacak. Solar sınıfların Radiant güçlendirme kaslarını esnetirken çoğunlukla aynı kalmasını, Void savaşçılarının debuff vermede ustalaşmasını, Arc oyuncularının çevik hasar verenler olmasını ve Stasis’in orijinal Destiny öğeleriyle aynı seviyede olmasını bekleyin.

Crucible ve PvP elden geçiriliyor

Klasik Iron Banner zırhı geri dönüş yapıyor.
Klasik Iron Banner zırhı geri dönüş yapıyor.

Destiny 2’deki PvP etkinliği, Bungie’nin birden fazla planı olduğu için Sezon 19’da büyük bir revizyondan geçmek üzere. Kısacası, zafer arayışına yeni bir “Glorious” Crucible mührü eklenmesini bekleyebilirsiniz, Control ve Clash oyun modları tek bir Quickplay çalma listesine indirgeniyor ve daha az oynanan modlardan bazıları haftalık rotasyonlara ekleniyor . Lord Shaxx, Kule’deki satıcı konumundan engram odaklama sunacak ve Bungie, beceri, bağlantı ve takım boyutlarını öne çıkaran modlarda eşleştirme seçeneklerinin bir kombinasyonunu denemeye başlayacak.

Artık sezonda sadece iki kez aktif olan Iron Banner için yeni bir oyun modu tanıtılıyor. Gardiyanlar sadece rakip oyuncularla değil, aynı zamanda turnuvada bir el oynadığı anlaşılan İmparatoriçe Caiatl ile de uğraşmak zorunda kalacağından, Fortress tehlikeli bir dönüşle Kontrol olarak faturalandırılıyor. Bu yeni mod, 3 Ocak’ta Iron Banner’da tanıtılacak. Lord Saladin, hayranların Taken King döneminden talep ettiği zırh setlerini sunacağı için, bu yenilenmiş Iron Banner’a atlamak için bir başka iyi neden de bazı klasik kozmetikler kazanma şansı olacak. .

Tanrısallık sinirleniyor

Destiny 2’deki en tartışmalı Egzotik silahlardan biri olan Divinity, Sezon 19’da daha az etkili olacak, böylece itfaiye ekipleri savaşta daha çeşitli bir cephanelik kullanmaya odaklanabilecek. Divinity’nin zayıflatma debuff’ının %30’dan %15’e düştüğünü görecek olan yaklaşan nerften bahseden topluluk yöneticisi Cozmo, izleme tüfeğine yapılan bu ince ayarın bir süredir planlama aşamasında olduğunu söyledi.

Hedef malzemeler kullanımdan kaldırılıyor

Yıllarca birden fazla kaynakla hokkabazlık yaptıktan sonra, hedef malzemeler nihayet Sezon 19’da hurdaya çıkıyor. Basitçe Destiny 2 ekonomisine geçişin bir parçası olarak, Dusklight Shards, Microphasic Datalattice, Helium Filaments, Baryon Boughs, Spinmetal Leaves ve Glacial Starwort emekli oldu, ancak yine de Usta Rahool tarafından Glimmer ile değiştirilebilir. Çoğu oyuncu hızlı bir oyun içi para kaynağı olarak hedef materyalleri biriktirip değiş tokuş etse de, Herkese Açık Etkinliklerden daha fazla Glimmer kazanmayı bekleyebilirsiniz.

Herhangi bir Ghost modu eklenmemiş veya oyunda mevsimsel avantajlar olmadan, normal Herkese Açık Etkinlikler 19. Sezondan itibaren 3.300 ila 4.645 Pırıltı ödeyecek ve Heroic Public Etkinlikleri bu ödülü 10.000 ila 12.500 Glimmer’a çıkaracak.

Silah işçiliği güncellemeleri

Lightfall, bazı heyecan verici yeni silahlar sunmaya hazır görünüyor.
Lightfall, bazı heyecan verici yeni silahlar sunmaya hazır görünüyor.

The Witch Queen’de tanıtıldığından beri, Bungie, arzu edilen yıkım araçlarını şekillendirmenin ardındaki mekaniğe ince ayar yaptıkça, silah işçiliği yavaş yavaş genişletildi. Dares of Eternity silahları zaten üretim bloğunda ve 19. Sezonda Beyond Light raidinden Deep Stone Crypt silahları da mevcut olacak. Bungie, baskının Deepsight silahlarını düşürme şansına sahip olacağını ve oyuncuların Taniks’i yendikten sonra son sandıktan haftada bir tane satın alabileceklerini söyledi.

Bungle ayrıca, Deep Stone Crypt haftanın öne çıkan raidi olduğunda, karşılaşma droplarının sınırlanmadığını ve birden fazla Deepsight drop şansının tek seferde büyük ölçüde artacağını da sözlerine ekledi.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1