YouTube uygulamasını büyük ekran televizyon setinizde kullanıyorsanız, son günlerde birkaç değişiklik fark etmiş olabilirsiniz: uygulama başladığında görünen yeni bir ses ve animasyon ve izlediklerinizin yanında yorumları görüntüleme seçeneği .

Ses resmi ve YouTube bu konuda çok fazla ayrıntıya girdi. Blog yazısı (yeni sekmede açılır). “Canlı, ilgi çekici ve kolayca tanınabilir” bir şey gerekliydi ve bu nedenle YouTube, ses parçasını tam olarak doğru şekilde elde etmek için ses markalama stüdyosu Antfood’un yardımına başvurdu.

YouTube’a göre, üç saniyelik klip, “YouTube’un karşı konulamaz yerçekimsel çekimini ifade eden zengin, perde bükme tonlarından”, “YouTube’un gerçekten sevdiğiniz şeyleri keşfetmenize izin verme şeklini temsil eden” büyük bir 7. akora gidiyor – ve ses ve animasyon görünüşe göre zamanla daha fazla YouTube uygulamasında görünecek.

TV’ler için YouTube uygulamasında yapılan diğer değişiklik resmi değil ancak şu adreste görüldü: reddit (yeni sekmede açılır) (aracılığıyla Android Polisi (yeni sekmede açılır)) ve size yorumları görüntüleme seçeneği sunar. TechRadar’da, özelliğin bir Android TV’de YouTube’da açıldığını da gördük.

Videoları görüntülerken, yorumları sağdaki kenar çubuğunda görüntüleme seçeneğine sahip olursunuz. Kontrol etmek istediğiniz satırın altında çok fazla tartışma içeren videolar için kullanışlı olabilir, ancak yine de yorumlara yanıt vermek veya kendi yorumlarınızı eklemek istiyorsanız mobil uygulamayı çalıştırmanız gerekir.

Henüz YouTube, yorumlar özelliğinin test edildiğini kabul etmedi, ancak bazı kullanıcılar tarafından açıkça görülüyor. Sonunda bir TV’de YouTube kullanan herkese sunulup sunulmayacağı henüz belli değil.


Analiz: Gözünüzü YouTube’dan ayırmamak

YouTube ve benzeri uygulamalarda yapılan değişikliklerin çoğu, daha fazla gözün uygulamada daha uzun süre kalmasına yöneliktir ve bu da elbette etkileşimi ve reklam gelirini artırır. Bu en son güncellemeler çok önemli görünmeyebilir, ancak yine de oldukça fark yaratabilirler.

Netflix başlangıç ​​sesi ve animasyonu o kadar iyi biliniyor ki, yıllık Netflix içerik gösterimine onun adı veriliyor. YouTube bunu umuyor olacak kendi giriş klibi (yeni sekmede açılır) İzleyiciler için tanıdık hale gelir ve statik logosu kadar ünlenir.

Yorum eklemek, gerçek izleme deneyiminde daha fazla fark yaratacaktır, çünkü burada bir video etrafında pek çok önemli tartışma ve tartışma devam etmektedir. Bazı kliplerde yorumlar asıl içerik kadar ilgi çekicidir.

En azından testlerimize dayanarak yorumların açılıp kapatılabileceğini vurgulamakta fayda var – istemiyorsanız hepsini gözden geçirmek zorunda kalmayacaksınız. Zamanı geldiğinde resmi olarak YouTube’un bu geçiş hakkında ne söyleyeceğini bekleyip görmemiz gerekecek.genel-6