Beyaz Rusya’daki BelGee fabrikasının beşinci yıl dönümü şerefine, yalnızca yerel pazarda değil Rusya’da da satılacak olan yeni bir Geely Emgrand 7 New sedan sunuldu.

Yeniliğin gövde tasarımı, amiral gemisi Preface sedan’ı andırıyor. Yeni Geely Emgrand 7 New, 1,5 litrelik atmosferik benzinli motorun yanı sıra 5 vitesli “mekanik” veya CVT ile donatılmıştır. Donanım seviyeleri hakkında henüz bir ayrıntı yok, ancak fabrikanın temsilcileri, sedanın temel versiyonunun bile alıcıları hoş bir şekilde şaşırtması gerektiğini belirtti.BelGee fabrikasının genel müdürü Gennady Svidersky, arabanın gelecek yıl piyasaya sürülmesi gerektiğini söyledi, ancak “bugün fiyat vermeye hazır olmadığını” kaydetti. Sedan segmentinde rekabetçi fiyatlar yapacağız, çünkü bu en büyük otomobil türü.

Belarus pazarında Geely Emgrand 7 New’in planlanan hacmi yıllık 1500-2000 adettir. Rusya pazarı hakkında henüz kesin bir veri yok. BelGee bu yıl toplamda 25.000 araç satmayı planlıyor. İlk 10 ayda 14 bini Rusya’da olmak üzere 17 bin otomobil üretilip satılabilmesine rağmen.

Üretim artışına bağlı olarak fabrika çift vardiyaya geçerek haftada 7 gün 12 saat çalışmıştır. Geely Coolray ve Geely Atlas Pro’nun üretimi önümüzdeki yıl da devam edecek. Geçiş hattını daha da genişletmek de mümkündür.

Geely Emgrand 7 New, Rusya'da satılacak olan BelGee fabrikasında tanıtıldı

Rusya’da zaten onaylanmış yeni bir geçit Geely Monjaro var. Biz de tüketicilerimizin kullanımına açık hale gelmesi için konu üzerinde çalışıyoruz.


Gennady Svidersky.genel-22