Twitter CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformunun, tweet atmak için kullanılan cihaz türünü tanımlayan cihaz etiketleri veya etiketleri eklemeyi durduracağını duyurdu. Musk, Twitter hesabından bilgileri paylaşarak, “Ve sonunda her tweet’in altına bir tweet’in hangi cihaza yazıldığını (ekran alanı ve hesaplama israfı) eklemeyi bırakacağız. Kelimenin tam anlamıyla, kimse bunu neden yaptığımızı bile bilmiyor.

Twitter daha önce bu işaretçileri kullanmanın “kullanıcıların bir Tweetin nasıl gönderildiğini daha iyi anlamalarına yardımcı olduğunu” iddia etmişti. Twitter’ın yardım sitesinde, “Bu ek bilgi, Tweet ve yazarı hakkında bağlam sağlar” ifadesi yer almaktadır. “Kaynağı tanımıyorsanız, içerik hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz” diye ekliyor. Ek olarak, bu işlev, Android marka savunucularının tweet atmasını iOS cihazları için rekabet etmekten alıkoymak için kullanıldı.

Pazar günü Elon Musk, yeni Twitter sahibi platformdaki sahte hesapları sınırlamanın yollarını bulmaya devam ederken, Twitter’ın yakında kuruluşların kendileriyle ilişkili Twitter hesaplarını tanımlamasını sağlayacağını söyledi. Musk Pazar günü bir tweet’te “Yakında piyasaya sürülecek,” dedi. “Twitter, kuruluşların diğer hangi Twitter hesaplarının gerçekte kendileriyle ilişkili olduğunu belirlemelerini sağlayacak.”

Twitter yakında “iPhone İçin Twitter” ve “Android İçin Twitter” cihaz etiketlerini kaldırabilir

Sosyal medya platformu, kısa süre önce duyurduğu 8 dolarlık mavi çek abonelik hizmetini, sahte hesapların mantar gibi çoğalmasıyla Cuma günü durdurdu ve yeni sahibi Elon Musk, sosyal medya platformunun bazı kullanıcılarına “resmi” rozetini geri getirdi. Musk’ın Tesla ve SpaceX’in yanı sıra Roblox, Nestle ve Lockheed Martin de dahil olmak üzere büyük markalar gibi görünen sahte hesaplar, yeni lansmandan bu yana mavi çekle ortaya çıktı.

Teknoloji yayını Platformer’ın muhabiri Casey Newton, Pazar günü Twitter’ın içerik yönetimi ve temel altyapı hizmetleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olması beklenen kesintilerle birlikte 5.500 sözleşmeli çalışanından 4.400’ünü işten çıkardı.genel-5