Elektrikli Araç girişimi PMV, 2 koltuklu mikro arabası EaS-E'yi tanıttı

Elektrikli araç başlatmak PMV Çarşamba günü ilk amiral gemisi 2 koltuklu tanıttı mikro araba EaS-E ve ilk teklifi için yerli ve yabancı müşterilerden 6.000’in üzerinde ön rezervasyon aldı. PMV Elektrik ilk 10.000 müşteri için temel model için Rs 4.79 lakh olarak fiyatlandırılan 4 tekerlekli yolcu EV EaS-E’nin piyasaya sürülmesiyle hızla genişleyen EV alanında yeni bir kişisel hareketlilik aracı (PMV) kategorisi yarattığını iddia etti. .

Daha yüksek menzilli pil paketi sürümleri, sırasıyla 6.79-lakh Rs ve 7.79 lakh Rs olarak fiyatlandırılmıştır.

70 km/s azami hıza sahip, 4g özellikli mikro otomobil iki yolcu ve bir çocuğu ağırlayabilir ve bağlantılı özelliklerle ve tek bir şarjla 120 km, 160 km ve 200 km (iddia edilen menzil) ile birlikte gelir.

Ayrıca Oku

Flash, EV partamp39 üretimi için Polandamp39s Elimen Group ile ortak oldu
GMamp39'un Kuzey Amerika pil tedarik zinciri EV kârının anahtarıdır

Özellikler arasında ayaksız sürüş modu, uzaktan park yardımı, hız sabitleyici, uzaktan bağlantı ve teşhis, Bluetooth bağlantısı, yerleşik navigasyon, müzik kontrolüne erişim ve bağlı akıllı telefona çağrı kontrolü ve diğer özellikler yer alır.

“Kişisel hareketlilik aracı olan tamamen yeni bir kategori oluşturmaya çalışıyoruz. Bugün gördüğümüz şey, SUVleştirme (giderek daha fazla SUV) endüstride. Her OEM (ABD gibi ülkelerde genellikle farklı amaçlar için kullanılan) SUV’lerini pazara sürüyor.

PMV Electric kurucusu “Ve buradaki yollar, daha kısa mesafeler için kullanıldıkları için (büyük) araçlarla darmadağın oluyor, ki bu doğru bir şey değil.” Kalpit Jain PTI’ye söyledi.

Patel, şirketin yerel pazarın yanı sıra bu tür ürünlere olan talebi de incelediğini söyledi. Avrupa ve mikro mobilite segmentinin zaten iyi kurulmuş olduğu diğer ülkeler.

Hindistan’da, şirketin aldığı ön siparişe dayanarak şunları söyledi: Güney Hindistan mikro mobilite segmentindeki araçlar için daha yüksek kabul edilebilirliğe sahip görünüyor.

Şirketin gelecek yılın ortasından itibaren fason üretim yoluyla üretime başlamayı planladığını, teslimatların ise 2023’ün üçüncü çeyreğinden itibaren başlamasının beklendiğini söyledi.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9