Yeni araştırmalar, sosyal medyanın gençler üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu gösteriyor

Fotoğraf: ÇANDAN KHANNA (Getty Resimleri)

Ebeveynler Kongre’yi daha katı kurallar çıkarmaya çağırıyor çocukların verilerini izleme ve sosyal medyadaki hesaplar, iddia platformlar, çocuklarının zarar veya hatta ölüm.

bir mektupta Kongreye Meclis Başkanı Nancy Pelosi, Senato Çoğunluk Lideri Chuck Schumer (D-New York), Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell (R-Kentucky) ve diğerleri dahil olmak üzere üyeler, 55 ebeveyn, 10 yaşında olarak listelenen çocuklarını kaybettiklerini yazdı. 21’e kadar yaşında “sosyal medya aracılığıyla satın alınan ilaçlardan fentanil zehirlenmesi” ve “canlarını alan tehlikeli viral ‘meydan okumalar’”.

“Gençlerin güvenliği ve esenliği yerine kâra öncelik vermeyi seçtiklerini” iddia ederek “Büyük Teknolojiyi” suçladıklarını söylediler. Mektubun amacı Kongre’yi teşvik etmekti. daha fazla çocuk ölmeden önce şimdi harekete geçmek incinmek veya ölmek.

Bildirilen zorlukların birçoğu çocukların güvenlik eksikliğine katkıda bulundu TikTok gelgit pod yarışmasını dahil etti, NyQuil tavuk mücadelesive karartma mücadelesi bu da gençleri bayılana kadar nefeslerini tutmaya teşvik etti.

Sosyal medyanın oynadığı gösterildi devam eden bir rol ergenlerde depresyon ve anksiyetede ve göre BYU tarafından yapılan bir çalışmaher gün sosyal medyada iki ila üç saat geçiren genç kızların intihar riski. Sosyal medya zorluklarının dahil edilmesi, bir kişiye göre önemli bir rol oynamıştır. Utah Üniversitesi Snapchat’teki Mavi Balina meydan okumasına atıfta bulunan blog gençleri sağlıksız davranışlarda bulunmaya teşvik eder kendilerini kesmek veya yakmak gibi.

Sosyal medya zorlukları, siber zorbalık ve uyuşturucudan ölen çocukların ebeveynleri Kongre’den Çocukların Çevrimiçi Güvenliği Yasasını ve Çocukların ve Gençlerin Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasasını çıkarmasını istedi. Bu faturalar, ebeveynlerin daha fazlasına sahip olmasına izin verecek faaliyetlerini izleyerek çocuklarının çevrimiçi varlığında bir rol üstlenecek ve şirketlerin gençlerin verilerini toplamak için güvenlik önlemleri uygulamasını ve kısıtlamaları genişletmesini gerektirecektir.

Senatör Richard Blumenthal (D-Connecticut) ayrı bir çevrimiçi güvenlik önlemi yürütüyor ve bir basın toplantısında tasarıyı geçirmenin “[his] Kişisel öncelik. Kapsamlı bir gizlilik yasası üzerinde çalıştım. Hepsi onun lehine. Hala bazı engeller var. Bu fatura yapılabilir. … Bu yasa tasarısını yapmamız gerekiyor.” Bunu yapmazsak derin bir hayal kırıklığına uğrayacağım ve kızacağım” dedi.

Maurine Molak diyor ki oğlu David’i sosyal medyada aylarca siber zorbalıkla karşılaştıktan sonra intihar ederek kaybetti. 17 yaşındaydı. O söyledi Washington post oğlunun “durduramadığını”, “Ben durduramadım” diye ekledi.

Kongre mektubunu da imzalayan Deb Schmill, kızı Becca’nın kendisinin ve bir arkadaşının sosyal medyada bulduğu fentanil zehirlenmesinden öldüğünü söyledi. “Sosyal medya şirketleri bunu önlemek için yeterince çaba göstermiyor ve bu yasa tasarısı onları bundan sorumlu tutacak” dedi.

Ebeveynler Bir Arada grubunun organizatörleri bu hafta üst düzey milletvekilleriyle bir araya gelerek bu yasanın geçmesi için ellerinden geleni yapmalarını istiyor. Grup “Teknoloji şirketlerinin amansız kâr hamlesinde çocuklarımız tali hasar olmamalı. Big Tech, çocuklarımızın hayatını alan iş kararlarından sorumlu tutulmalıdır.”genel-7