Marvel's Black Panther: Wakanda Forever için IMAX afişi.

resim: Marvel Stüdyoları

Marvel filmleri büyük gişe açılışlarına sahip olma eğilimindedir ve Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda Istisna değil. Letitia Wright’ın Shuri’sinin kahramanlığı üstlenme vaadi ile manto, film bir haraç geç Chadwick Bosemanve Wakanda’nın sualtı savaşçısı Namor ile savaşa girdiğini görmek (Tenoch Huerta), film için beklentiler oldukça büyüktü. Ve finansal olarak, süper kahraman devam filmi bu beklentileri sudan çıkardı.

Başına Çeşitlilik ve yazarken, Sonsuza Kadar Wakanda 330 milyon dolarlık devasa bir açık yaptı, en 12. en yüksek başlangıç MCU tarihinde. Yurtiçinde, eve 180 milyon dolar götürüldü ve Kasım ayı oldu. en yüksek hasılat Kuzey Amerika’da film, bir kilometre taşı tarafından 2013 yılından bu yana düzenlenen Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak. 2022 genelisadece 7,4 milyon dolar geriden 2. en yüksek yurtiçi çıkış oldu dost MCU filmi Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange Mayıs ayında geri. Ve bu pandemi döneminin üçüncü en iyi başlangıcı oldu ve her ikisinin de gerisinde kaldı. çoklu evren ve 2021’ler Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok.

Hiç şüphe yok ki Sonsuza Kadar Wakanda özellikle Kasım ayının geri kalanında bacakları olacak. Ancak, özellikle ayın sonuna doğru yol boyunca biraz rekabet olacak ve hepsi farklı izleyicilere ulaşacak: korku severler Nikyata Jusu’nun Dadı ve Timothy Chalamet liderliğindeki romantik korku Kemikler ve Hepsi. Biyografi hayranları için, savaş draması Özveri hayranların favorisi aktörler Jonathan Majors ve Glen Powell, artı tephen Spielberg’in yarı biyografisi Fabelman’lar. Ve elbette, yanlış gidemezsin Cam soğanı, adlı küçük bir filmin devamı Bıçaklar Dışarı.

Yine de, 2018 selefinin milyar dolarlık zirvesine ulaşabilir mi? Bu büyük soru olmaya devam ediyor sonsuza dek Wakanda, hangi için planlı bir sürüm olmadan çıkıyor Çin (son Wonun gibi stern gişe rekorları kıran ve kara adam ülkenin düzenleyicileri tarafından yasaklanması bekleniyor) ve Rusya (Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Disney, duraklatmak serbest bırakmak oradaki filmler). Bunun dışında, Sonsuza Kadar Wakanda MCU’nun son Aşama Dört filmi olarak tasarlanmıştır; orijinalinden farklı olarak Siyah Panter, bu, tartışmasız bir şekilde, hemen öncü olmaktan yararlandı. Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı, Bu ikinci taksitin birkaç ay içinde önünü açacağı hiçbir şey yok. Ama gerekir Disney karar ver filmi Oscar değerlendirmesine koymak ve stüdyonun açık arzu MCU’nun VFX olmayan bir kazanması için Akademi ÖdülüBT kesinlikle olacak – bu gişe için ekstra bir destek görevi görecek.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve James Cameron hakkında bilmeniz gereken her şey Avatar: Suyun Yolu.genel-7