DxOMark’ın telefon kamera sıralaması son zamanlarda hızla değişiyor, Honor Magic4 Ultra uzun süredir yerini Google Pixel 7 Pro’ya ve ardından sadece birkaç hafta sonra Huawei Mate 50 Pro’ya bırakıyor. Ancak, belki de uzun süre “hükümranlığı” sürmeyecek: Ice Universe içeriden tarafından yayınlanan fotoğrafa bakılırsa, vivo X90 Pro + dünyanın en iyi kameralı telefonu unvanı için bir sonraki yarışmacı.Bunu izledikten sonra neden kameraların yeni kralı bu dediğimi anlayacaksınız.Ice Universe Twitter’da yazdı ve gelecek vaat eden amiral gemisinin kamerasına çekilmiş birçok görüntü yayınladı.Bir sürü resim var ve gerçekten harika görünüyorlar. Üstelik hem gündüz çekimi hem de gece çekimi iyi.

Bir kaç içeriden fotoğraf bulutta orijinal boyutunda bile yayınlandı. Görüntü çözünürlüğü – 12,5 megapiksel. Bu, optik formatı söylentilere göre 1 inç olacak olan telefonda 50 megapiksellik bir sensörün kullanıldığını doğrular.

Böyle yüksek kaliteli bir sensöre ek olarak, cihaz aynı zamanda eşit derecede yüksek kaliteli bir eksenel stabilizasyon sistemi, Zeiss optiği ve bir periskop modülü alacak. Ön veriler, vivo X90 Pro + ana kamerasının, daha önce bahsedilen 50 megapiksel inç sensöre ek olarak, 48 megapiksel Sony IMX589 (ultra geniş açılı lensli), 50 megapiksel Sony IMX758’e sahip olacağını gösteriyor. (50 mm portre lensli) ve 64 megapiksel OmniVision OV64B (90 mm EGF lensli) periskop modülünün bir parçası olarak.Amiral gemisi Vivo X90 serisinin resmi prömiyeri 22 Kasım’da gerçekleşecek. Serinin bir özelliği, içinde iki üst SoC’de cihazların bulunmasıdır: Dimensity 9200 ve Snapdragon 8 Gen 2.genel-22