NEW YORK, 9 Kasım 2022 /PRNewswire/ — Uyum Grubu, sağlık kuruluşlarına yıllık HIPAA güvenlik riski değerlendirmelerini tamamlama yükümlülüklerini hatırlatır.

HIPAA uyumluluğu büyük ölçüde bir HIPAA güvenlik risk değerlendirmesi (SRA). Sağlık kuruluşları, bir güvenlik riski değerlendirmesini tamamlayarak siber saldırılara ve diğer güvenlik olaylarına karşı daha hazırlıklı olabilir. HIPAA gerekliliklerini karşılamak için sağlık kuruluşlarının her yıl bir SRA tamamlaması gerekir.

Güvenlik riski değerlendirmeleri hakkında daha fazla bilgi edinin, 16 Kasım @ 14:00 ET’deki web seminerleri için KAYDOLUN.

“Sağlık sektörü, bilgisayar korsanları için başlıca hedef haline geldi. Tehdit her yıl artarken, sağlık kuruluşları hasta bilgilerini güvence altına almak için uyanık olmalıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu, riskleri belirlemek için bir güvenlik riski değerlendirmesi yapmaktır, böylece ek uygulamalar uygulayabilirsiniz. Olayların oluşmasını önlemek için güvenlik önlemleri.” — Marc Haskelson, CEO ve Uyumluluk Grubu Başkanı.

Nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Compliancy Group, kuruluşların HIPAA gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olacak bir dizi eğitim materyaline sahiptir. Yıllık SRA gereksinimlerinizi karşılama konusunda ipuçları sağlayan e-kitaplar, makaleler ve web seminerleri bulabilirsiniz.

HIPAA Kaynakları

İNDİR: HIPAA Güvenlik Riski Değerlendirmesi e-kitabı
İNDİR: HIPAA Uyumluluk Kontrol Listesi
Güvenlik Riski Değerlendirmesi Nasıl Yapılır?
HIPAA SRA Gereksinimleri

Uyum Grubu Hakkında

Uyumluluk Grubu, sağlık uzmanlarına uyumluluk planlarına güven vererek müşteri sadakatini ve iş karlılığını artırırken riski azaltır. Basitleştirilmiş yazılım ve özel Uyumluluk Koçları kullanan Uyumluluk Grubu, HIPAA’nın karmaşıklıklarını ve stresini ortadan kaldırır. Uyumluluk Grubu ve HIPAA uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinin. Bugün uyumlu olun!

KAYNAK: Uygunluk Grubu

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. E-posta gelen kutunuza günlük veya haftalık olarak teslim edilir.

Abone olmaksiber-1