İsveçli holding şirketi The Embracer Group, yeni bir rapora göre bu yılın başlarında Japon yayıncı Square Enix’ten satın aldığı üç stüdyodan birini kapattı. Hitman: Önceden Square Enix Montreal olarak bilinen Go geliştiricisi Onoma, 150 çalışanından bazılarının Eidos Montreal’de çalışmaya başlamasıyla kapanmaya hazırlanıyor.

Embracer, Mayıs ayında Tomb Raider ve Marvel’s Avengers geliştiricisi Crystal Dynamics, Deus Ex ve Thief geliştiricisi Eidos Montreal ve Lara Croft GO ve Hitman GO oyunlarından sorumlu olan geliştirici Square Enix Montreal’in de aralarında bulunduğu üç stüdyoyu satın aldığını duyurdu. mobil cihazlar için. Square Enix Montreal, Ekim ayında Onoma olarak yeniden adlandırıldı.

Haziran ayında Embracer, Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’nun Savvy Gaming Group adlı bir alt bölümünden 1 milyar dolarlık bir yatırım aldı ve gruba Embracer’ın operasyonlarında %8,1 hisse verdi.

Bloomberg raporları Embracer’ın 1 Kasım’da çalışanlara bazılarının “kardeş stüdyo” Eidos Montreal’e transfer olabileceğini söylediğini söyledi. Ancak, kaç kişinin taşınmaya uygun olacağı ve kabaca 150 çalışan ve 50 QA test uzmanından kaçının işten çıkarılacağı belli değil.

Bloomberg kaynaklarına göre, Onoma’nın kapatılması, şirket genelinde “daha büyük bir maliyet düşürme girişiminin” parçası ve Eidos Montreal, duyurulmamış bir projede “geri ölçeklendirme” yapacak ve diğerini iptal edecek.

Embracer, üç stüdyoyu satın aldığı sırada, bu stüdyoların sahip olduğu fikri mülkiyette “büyük potansiyel” gördüğünü söyledi.oyun-2