Akıllı ev şirketi Wyze, popüler bütçeli güvenlik kamerasının en yeni neslini piyasaya sürdü. bu $49.99 Wyze Cam v3 Pro Kişi tespiti için akıllı uyarıların daha hızlı işlenmesi için 2K çözünürlük ve cihaz üzerinde yapay zeka ekler. Wyze ayrıca Pro kameranın daha hızlı bir CPU’ya, gelişmiş bir hoparlöre ve mikrofona ve iki antenle daha iyi bir Wi-Fi bağlantısına sahip olduğunu söylüyor. $29,99 Wyze Cam V3. Yine de yalnızca 2,4 GHz ağları üzerinde çalışmasına rağmen.

Bir diğer yeni özellik ise Akıllı Odaklanma. Wyze’ın kameraları için yeni bir uygulama arayüzünün parçası olan Smart Focus, canlı akışın daha küçük bir görünümünü eklerken, ana görünüm tespit edilen kişiye odaklanarak size tek bakışta daha fazla bilgi verir.

Bir çit direği üzerinde beyaz bir kamera.

Yeni Wyze Cam, Wyze’nin daha önceki kablolu dış mekan kamerası ile aynı görünüme sahip ancak daha hızlı çalışma ve daha iyi video kalitesi için güçlendirilmiş dahili bileşenlere sahip.
Resim: Wyze

Wyze Cam V3 Pro, yeni bir 5V2A güç adaptörüne sahip bir USB kablosuyla çalışan kablolu bir dış mekan kamerasıdır (IP65 dereceli). (Alman gerekiyor 14 dolarlık dış mekan güç adaptörü bir dış prize takmayı planlıyorsanız.) Wyze, gün ışığında 20 FPS ve gece 15 FPS video sağladığını söylüyor. Kamera ayrıca tam renkli gece görüşü için Wyze’nin mükemmel 4 MP Starlight sensörünü kullanır, ayrıca yerleşik bir spot ışığı ve siren içerir.

Kamera, 7/24 kayıt için 256 GB’a kadar mikro SD kartı destekler ve 116 derecelik görüş alanına ve 8x dijital yakınlaştırmaya sahiptir. Tüm Wyze Cam’lerde olduğu gibi, uyarılar ve ses kontrolü için Alexa ve Google Asistan ile entegrasyonları destekler ve Wyze uygulaması zamanlamalar ve otomasyonlar içerir.

Wyze uygulaması, kameraları görüntülemek için yeni bir arayüz alıyor ve Smart Focus adlı yeni bir özelliğe sahip.Wyze uygulaması, kameraları görüntülemek için yeni bir arayüz alıyor ve Smart Focus adlı yeni bir özelliğe sahip.

Wyze uygulaması, kameraları görüntülemek için yeni bir arayüz alıyor ve Smart Focus adlı yeni bir özelliğe sahip.
Resim: Wyze

Fazladan 20 doları harcamanın ana nedeni mükemmel Wyze Cam v3 2560 x 1440 p daha yüksek çözünürlük ve kişi algılama olaylarının yerel olarak işlenmesi içindir. İkincisi, buluta dayanmayan AI uyarıları sağlamak için daha hızlı çift çekirdekli 1,2 GHz işlemciden yararlanır. Wyze, Xnor.ai’nin teknolojisi adlı bir şirketi kullanarak yerleşik kişi algılama işlemlerini ücretsiz olarak sunuyordu, ancak bu ortaklığı Ocak 2020’de Apple’ın Xnor.ai’yi satın almasıyla sona erdirdi.

Ancak bu kamerada kişi algılamayı etkinleştirmek için Wyze’nin Cam Plus planlarından birine abone olmanız gerekip gerekmediği net değil. Diğer Wyze Cam’lerde akıllı uyarılar için yapmanız gerekir. Onaylamak için Wyze’a ulaştık. Cam Plus Lite, kişi algılamayı içerir ve ücretsiz olarak eklenebilir (bu, kendi fiyat planınızdır ve 0 ABD doları seçebilirsiniz). Ancak, kayıtlar arasında beş dakikalık bir soğuma ile yalnızca 12 saniyelik video kaydı elde edersiniz.

Wyze Cam Plus, video uzunluğu kısıtlamasını ve bekleme süresini ortadan kaldıran ve araç, paket ve evcil hayvan algılamanın yanı sıra kişi algılama özelliğini ekleyen ayda 1,99 ABD dolarıdır. Ayrıca, Wyze Cam’lerinizi web portalında da görüntüleyebilirsiniz.genel-2