Meta, imza niteliğindeki Bitmoji benzeri avatarlarını anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yerleştirmeye hazırlanıyor. Bu özellik, bir rapora göre, yaklaşan 2.22.23.9 uygulama yükseltmesinin bir parçası olarak ilk olarak Android’de rastgele seçilmiş bir grup beta test cihazına ulaşacak. Ayarlar menüsünde uygulamanın içinde ‘Avatar’ adlı yeni bir kategorinin görüneceği söyleniyor. Kullanıcıların WhatsApp’ta avatarlarını özelleştirebilecekleri ve otomatik olarak oluşturulmuş bir sürü çıkartma yapacakları bildiriliyor. Er ya da geç, bu avatarların önümüzdeki günlerde WhatsApp için daha geniş bir kullanıcı tabanına sunulması bekleniyor.

WABetaInfo özellik izleyicisi, uygulamanın bazı beta kullanıcıları ile birlikte WhatsApp’ta avatar özelliğini fark etti.

Eskiden Facebook olan Meta, avatarları ilk olarak 2019’da Messenger ve Haber Kaynağı’nda tanıttı. Bir yıl sonra 2020’de bu dijital avatarlar Facebook yorumlarında ve hikayelerinde kullanılmasının da yolunu açtı.

Meta’nın Web3 bükümünün bir parçası olarak, sosyal ağ devi, avatarlarını Instagram’da yayınlamadan önce oldukça 3 boyutlu bir bükülme yaptı. O zaman, Meta’nın avatarlar ve kimlikten sorumlu genel müdürü Agerim Shorman, bu avatarların tanıtımını Meta’nın meta evren fikrini geliştirmeye yönelik çabaları olarak adlandırmıştı.

Mark Zuckerberg’in ürünlerine metaverse odaklı özellikler ekleme girişimlerine rağmen, Meta’nın metaverse bölümü, 2022’nin ikinci çeyreğinde 2.81 milyar dolarlık (kabaca 22.410 rupi) zarar bildirdi. Ancak, mali düşüşe rağmen, Meta üzerinde çalışmaya devam etmek istiyor. meta veri tabanı hizmetleri. Şimdilik, WhatsApp’ın avatar özelliğini tüm kullanıcılarına ne zaman getireceği belirsizliğini koruyor.

Bu arada, fotoğraflı mesajlaşma uygulaması, önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi planlanan diğer özellikleri de sıraladı. Örneğin geçen hafta WhatsApp, platformunda mesajları düzenleme özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Özellik kullanıma sunulduğunda, WhatsApp kullanıcılara mesajları düzenlemeleri için 15 dakika verecekti.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

genel-8