Kar amacı gütmeyen medya şirketi Shine Global, çocuk hikayelerinin film yapımındaki etkisini kutlamak için Perşembe günü ilk kez Filmde Çocuk Dayanıklılığı Ödülleri’ne ev sahipliği yaptı. Paramount Pictures Studios’ta düzenlenen kahvaltı ve törenle gerçekleşen etkinlik – Hollywood Muhabiri sponsor oldu – ödüllü bale belgeseli Kaldırmak Shine Global’dan 25.000$ nakit ödülün de dahil olduğu, Filmde Çocukların Dayanıklılığı Ödülü’nün açılış töreniyle.

David J. Petersen’in yönettiği, Kaldırmak New York Theatre Ballet’s Lift programına kayıtlı bir grup genç balerin ve onlara ilham veren akıl hocası, ünlü balerin Steven Melendez aracılığıyla Amerika’daki evsizliğe ışık tutuyor.

İkincilik adayları arasında Ham Tran’s yer aldı. Maika: Başka Bir Galaksinin KızıEngeli Broberg’in Gabi: 8-13 Yaş Arası ve Jared Jakins’in Işıltılı Dünyadan Manzaralarhepsi 2.500 $ nakit ödül aldı. Kazanan, Kay Wilson Stallings, Maria Perez Brown, Amy Kennedy, Jana Sue Memel ve THRScott Feinberg.

Tarafından barındırılan neşe aktör Mike O’Malley, ödüller ayrıca üç özel onur sahibini de tanıdı: Gençlik Aktivist Ödülü sahibi ve Philadelphia Gençlik Şairi Ödüllü Cydney Brown, çocuklara ve ailelere değişim için savaşmaya ilham veren çalışmaları için; Titan Ödülü sahibi ve Susam Sokağı çocuk eğlencesine yaptığı katkılardan dolayı şap Sonia Manzano; ve Çocuk Şampiyonu Ödülü sahibi Rep. Lucille Roybal-Allard, çocuk haklarını savunmaya olan bağlılığından dolayı.

Shine Global kurucu ortağı Susan MacLaury yaptığı konuşmada, “Film sayısız izleyicinin kalbini ve zihnini değiştirme gücüne sahip olsa da, film tek başına bu dünyayı çocuklarımızın büyümesi ve gelişmesi için daha iyi, daha güvenli bir ortam haline getiremez” dedi. “Çocukların sesinin her alanda yükseltilmesi gerektiğine yürekten inanıyoruz. Kongre Üyesi Roybal-Allard, Sonia Manzano ve Cydney Brown kendi etki alanlarında kendi platformlarından yararlandılar ve gençlerin nedenlerini ve bakış açılarını konuşmanın ön saflarına koyma konusunda inanılmaz bir bağlılık gösterdiler.”

Cydney Brown, sahnede Mike O’Malley’den bir ödül aldı.

Alberto E. Rodriguez/Getty Images

Manzano ödülünü sanal olarak kabul ederken, “Bütün çocuklar dayanıklı doğar” diye ekledi. “Bizim vardı Susam Sokağı ‘Bir çocuk kalabalığına bakıp şarkı söyleyip dans edebilen herkes elini kaldırsın derseniz, hepsi de elini kaldırır’ derdi. Onlardaki umudu canlı tutmak bizim işimiz ve normalde görmeyeceğimiz çocukları ve aileleri gösteren bu filmler, onların unutulmaması gerektiğini anlamamızı sağlıyor.”

Shine Global’ın misyonu, çocukların hayatlarını film yoluyla dönüştürmek ve çocuklara ve ailelerine farkındalık yaratmak, eylemi teşvik etmek ve değişime ilham vermek için ses vermektir. Daha önce Shine Global, 2013’ün reşit olma filmiyle en iyi kısa belgesel konusu dalında Akademi Ödülü kazanmıştı. masum.

MacLaury, “Çok az film, çocukların acı ve travma yaşarken bile sahip oldukları dirençli ruhu ve umudu yakalar” dedi. “En hayal bile edilemeyen trajediler karşısında bile, en genç nesillerimiz hala neşe beslemek, yaratıcı bir şekilde gelişmek ve çoğumuzun yetişkinlerin eksik olduğu bir umut düzeyine ilham vermek için yer buluyor. Bu karmaşık direnç ve umut dengesini, benzeri görülmemiş bir mücadelenin ortasında bile yakalayan filmlerin, yükseltilmesi gereken ancak nadiren olan filmler olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle Filmde Çocukların Dayanıklılığı Ödülü’nü oluşturduk – bu çocuklar ve onların canlandırıcı hikayeleri tanınmayı ve dünya çapındaki yeni izleyicilerle paylaşılmayı hak ediyor.”

Shine Global’ın kurucu ortakları Susan MacLaury ve Albie Hecht

Alberto E. Rodriguez/Getty Imagessinema-2